Vybavení na cesty tvoří základ spokojeného cestování

Vybavení na cesty by neměl podceňovat žádný cestovatel. Ať už se rádi touláte po horách, procházíte nedotčenou přírodou nebo směřujete s kamarády na několik dnů k vodě či do exotické destinace. Určitě se Vám hodí pár tipů, co si vzít s sebou.

Začněte cestovním zavazadlem

Cestovní zavazadlo představuje základ vybavení. Pokud zrovna nevyužijete cestování letadlem a nejedete do hotelu s vidinou celodenního povalování na pláži, neosloví Vás kufr, nýbrž cestovní batoh nebo krosna. Velikost by měla být zvolena podle toho, na jak dlouho vyrážíte, kde budete nocovat a tím pádem, co všechno potřebujete mít při sobě.

Základní vybavení

Obecné vybavení na cesty je poměrně zřejmé. Vezměte si láhev na pití, lékárničku, osobní doklady, hygienické potřeby a nezbytné oblečení. Při trávení času v přírodě je zapotřebí nepromokavá bunda, fleecová mikina, termo triko podle ročního období, kalhoty, klasická trika, mikina, ponožky a boty. Ty volte dle konkrétního terénu.

Pokud se chystáte na kempování a pobyt v přírodě, Vaše výbava by měla být daleko bohatší.

  • Stan
  • Nafukovací karimatka a spacák
  • Cestovní vařič, příbor a skládací nádobí

Novodobému cestování se nevyhýbají ani moderní hračky. Součástí vašeho vybavení tak může být mobilní telefon, fotoaparát, notebook, nabíječky a nezbytná powerbanka.

Nepodceňujte detaily svého vybavení

Výše uvedený seznam se pochopitelně může rozrůstat podle charakteru každé cesty a individuálních potřeb kohokoliv z Vás. Na závěr si dovolíme uvést ještě několik poznámek k cestovnímu vybavení, které Vás možná osloví.

Vhod přijde kupříkladu rychleschnoucí ručník, skládací zubní kartáček šetřící místo, menší láhve na odlišné tekutiny, repelent, voděodolný sáček na dokumenty a peníze, nůž a svítilna. To je výčet dalších věcí, s nimiž se na cestách můžete cítit ještě více vybaveni a nezávislí na všem ostatním. Když se Vaše cestovní výbava nebude rozšiřovat o žádné velké zbytečnosti, můžete být schopni sbalit své zavazadlo do 7 až 15 kilogramů, což je při toulkách přírodou adekvátní váha.

Publikováno: 05. 05. 2020

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: cestovní vybavení | kempování | výbava na cesty | vybavení | zavazadlo