Pojištění stornopoplatků u letenek má své ALE

Pojištění stornopoplatků je službou, která je využívána v mnoha oblastech lidského bytí. Týká se také cestování. To může být samozřejmě spojeno s vyššími cenovými náklady. Když se pak dostaví nějaké zdravotní komplikace či jiné okolnosti kvůli nimž nemůžete letět na vysněnou dovolenou, nikoho to jistě nepotěší.

Abyste takové ztráty minimalizovali a zmírnili, vyplatí se uvažovat o pojištění. Právě pojištění stornopoplatků je velice běžné. Na druhou stranu má i řadu výjimek.

Co zahrnuje pojištění stornopoplatků?

Nejprve je třeba sdělit si, co vlastně takové pojištění zahrnuje. V závislosti na volbě konkrétní pojišťovny a pojistného produktu kryje stornopoplatky spojené s ubytováním, letenkami či jinými cestovními výdaji. Třeba i těmi určenými pro cestovní kanceláře.

Hlídejte si nejčastější výluky

Pojištění stornopoplatků u letenek Vám jistě dodá potřebný klid před dovolenou a nepojí se ani s vysokými finančními náklady. Pojišťovny však ve smlouvách uvádí řadu výluk, které takovou harmonii mohou snadno narušit. A právě na ně byste si měli dávat pozor.

Je to například výluka týkající se ztráty zaměstnání, epidemiologická situace v konkrétní destinaci, nepovolení dovolené v práci, zamítnutí víza, zhoršený zdravotní stav způsobený drogami či alkoholem a špatná politická situace. Tohle všechno jsou scénáře, které Vám mohou rychle a snadno zhatit plány o plnohodnotném pojištění.

Pojištění zahrnující pouze stornopoplatky

Při sjednání pojištění se také dobře informujte o tom, co vlastně všechno zahrnuje. Obvykle totiž pokrývá jenom stornopoplatky způsobené zrušením letu. Ve výsledku Vám tak nemusí být navrácena plná cena za letenku, ale jenom poměrná část. Z pojištění bývají zároveň vyloučeny přidružené poplatky související s nákupem letenky. Typickým příkladem jsou palivové poplatky, letištní poplatky a mnohé další.

Když už se tedy při plánování vysněné dovolené a nákupu letenky budete spoléhat na pojištění stornopoplatků, dobře si zjistěte, v jakých životních situacích budete chráněni. Předejdete tak nežádoucímu a nepříjemnému rozčarování v okamžiku, kdy opravdu dojde k nějakému problému.

Publikováno: 11. 05. 2020

Kategorie: Letenky

Autor: karelcapek

Tagy: letenky | pojištění | pojištění letenky | pojištění stornopoplatků