Objevte dechberoucí krásy německých památek

Německé Památky

Braniborská brána: Symbol Berlína

Je jednou z nejznámějších památek Německa a symbolem sjednocení země. Postavena byla v letech 1788 až 1791 pro krále Fridricha Viléma II. Braniborská brána je jediná dochovaná městská brána Berlína a nachází se na západním konci slavného bulváru Unter den Linden. Brána je vysoká 26 metrů a široká 65 metrů a zdobí ji sochy a reliéfy s mytologickými výjevy. Na vrcholu brány se nachází Quadriga, bronzový kočár tažený čtyřmi koňmi, který řídí bohyně vítězství Viktoria. Během studené války se brána stala symbolem rozdělení Berlína a Německa, jelikož se nacházela v sovětském sektoru města, těsně za berlínskou zdí. Po pádu zdi v roce 1989 se Braniborská brána stala symbolem sjednocení Německa a místem oslav a demonstrací.

Zámek Neuschwanstein: Pohádkový hrad

Vysoko na skalnatom vrcholu nad dedinkou Hohenschwangau v Bavorsku sa týči rozprávkový zámok Neuschwanstein. Postavený v 19. storočí bavorským kráľom Ľudovítom II., známym aj ako "rozprávkový kráľ", je Neuschwanstein architektonickým skvostom inšpirovaným stredovekými hradmi a legendami Richarda Wagnera. Jeho vežičky a cimburie, snehobiela fasáda a malebné okolie z neho robia jeden z najfotografovanejších hradov na svete. Neuschwanstein každoročne priťahuje milióny turistov, ktorí sa nechávajú očariť jeho romantickou krásou a rozprávkovou atmosférou. Interiéry zámku sú bohato zdobené nástennými maľbami, vyrezávaným nábytkom a umeleckými dielami, ktoré rozprávajú príbehy z nemeckej mytológie a Wagnerových opier.

Kolínská katedrála: Gotická krása

Dominantou Kolína nad Rýnem je bezpochyby slavná katedrála svatého Petra, mistrovské dílo gotické architektury. Její dvě věže se tyčí do výšky 157 metrů a jsou viditelné z velké dálky. Stavba katedrály trvala neuvěřitelných 632 let, od roku 1248 do roku 1880. Interiér katedrály je stejně impozantní jako její exteriér. Najdete zde nádherné vitráže, sochy a oltáře. Mezi nejcennější památky patří relikviář Tří králů, zlatá schránka, o níž se věří, že obsahuje ostatky Tří králů. Kolínská katedrála je nejen významným náboženským místem, ale také symbolem německé historie a kultury. V roce 1996 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Černý les: Příroda a tradice

Černý les, nacházející se na jihozápadě Německa, je oblastí plnou kontrastů. Husté, tmavé lesy, od kterých pochází i jeho jméno, se střídají s malebnými údolími a horskými loukami. Tato oblast je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, včetně vzácných druhů, jako je tetřev hlušec. Černý les je také známý svými tradičními řemesly, jako je výroba kukačkových hodin a foukání skla. Místní kuchyně je proslulá svými vydatnými jídly, jako je šunka Schwarzwald a dort Schwarzwälder Kirschtorte. Pro milovníky turistiky a cyklistiky nabízí Černý les hustou síť značených tras, které vedou přes nejkrásnější místa regionu.

Drážďany: Znovuzrozené město umění

Drážďany, město kdysi zredukované na hromadu sutin, dnes září jako fénix z popela. Po druhé světové válce prošly rozsáhlou rekonstrukcí a obnovou, která jim navrátila jejich barokní krásu. Návštěvníci se mohou kochat skvostnými památkami, jako je Zwinger, Semperova opera nebo kostel Frauenkirche, symbol znovuzrození města. Drážďany jsou dnes pulzujícím kulturním centrem s bohatou historií a uměním na dosah ruky.

Romantická cesta: Pohádkové vesničky

Německo se pyšní pohádkovými vesničkami, které jako by vypadly z romantických filmů. Dřevěné chaloupky s hrázděnými štíty, úzké uličky dlážděné kočičími hlavami a malebná náměstíčka s kašnami vás přenesou do minulých století. Projděte se křivolakými uličkami Rothenburgu ob der Tauber, obdivujte hrázděnou architekturu v Quedlinburgu nebo se pokochejte výhledy na vinice z hradu Cochem. Každá vesnička skrývá svůj vlastní příběh a kouzlo, které vás okouzlí.

Hamburk: Přístav a moderní architektura

Hamburk, město proslulé svým rušným přístavem, je také architektonickým klenotem. Moderní budovy se tyčí nad řekou Labe a vytvářejí fascinující panorama. Mezi nejvýznamnější dominanty patří ikonická Elbphilharmonie, koncertní síň s úchvatnou skleněnou fasádou. Dalším architektonickým skvostem je Speicherstadt, historická skladištní čtvrť s cihlovými budovami na vodě. Pro milovníky moderní architektury je Hamburk skutečným rájem.

Publikováno: 16. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: německé památky | památky nacházející se v německu