Objevte Argentinu: Památky, které vám vyrazí dech

Argentina Památky

Vodopády Iguazú: Přírodní zázrak Argentiny

Nachází se na hranici Argentiny a Brazílie a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších vodopádů světa. Vodopády Iguazú, neboli Iguazu, se skládají z 275 jednotlivých kaskád, které se rozkládají na délce téměř 3 kilometrů. Nejvyšší z nich, Ďáblův chřtán, padá z výšky 82 metrů a nabízí dechberoucí podívanou. Oblast kolem vodopádů je domovem bohaté fauny a flóry, včetně jaguárů, tapírů a tukanů. Pro návštěvníky jsou k dispozici vyhlídkové stezky, vyhlídkové plošiny a vyhlídkové lodě, které umožňují obdivovat vodopády z různých úhlů.

Buenos Aires: Tango, historie a architektura

Buenos Aires, hlavní město Argentiny, je pulzující metropolí, kde se mísí vášeň tanga s bohatou historií a úchvatnou architekturou. Město, založené v 16. století, se pyšní eklektickým mixem stylů, od koloniálních budov po secesní paláce a moderní mrakodrapy. Projděte se po bulváru Avenida de Mayo a obdivujte architektonické skvosty jako Palacio Barolo nebo Teatro Colón. V historické čtvrti San Telmo na vás dýchne atmosféra minulosti s dlážděnými uličkami a starožitnictvími. Nenechte si ujít ani návštěvu La Boca, barevné čtvrti s plechovými domky, kde se zrodilo tango. Buenos Aires je město, které vás okouzlí svou krásou, vášní a nezapomenutelnou atmosférou.

Ledovec Perito Moreno: Majestát Patagonie

Ledovec Perito Moreno je jedním z nejúchvatnějších přírodních divů Argentiny, ležící v národním parku Los Glaciares v Patagonii. Tento masivní ledovec, tyčící se do výšky až 74 metrů nad hladinou jezera Argentino, je fascinující podívanou pro tisíce turistů ročně. Jeho zářivě modrá barva a pravidelné "praskání" ledu, doprovázené hřmotným pádem obrovských kusů ledu do jezera, vytváří nezapomenutelný zážitek. Ledovec je unikátní tím, že se stále pohybuje a jeho čelo se posouvá o několik metrů denně.

Bariloche a Sedm jezer: Krása And

Bariloche, přezdívané „švýcarské město Argentiny“, leží na břehu jezera Nahuel Huapi a je vstupní branou do Patagonie. Město je obklopené Andami a nabízí úchvatné výhledy na zasněžené vrcholky hor, smaragdová jezera a husté lesy. Jedním z nejoblíbenějších výletů je okruh Sedmi jezer, který vás provede dechberoucí krajinou s jezery různých odstínů modré a zelené. Cesta vede po klikatých horských silnicích s vyhlídkami, které vám vyrazí dech. Během cesty se můžete zastavit v malebných vesničkách, vychutnat si argentinské asado nebo se projet na lodi po jezeře. Ať už jste milovníci turistiky, cyklistiky nebo jen krásné přírody, Bariloche a Sedm jezer vás okouzlí.

Ushuaia: Konec světa a brána do Antarktidy

Ushuaia, nejjižnější město světa, leží na břehu Beagle Channel a pyšní se úchvatným výhledem na majestátní Andy. Toto argentinské město, přezdívané "Konec světa", láká dobrodruhy a milovníky přírody z celého světa. Ushuaia je vstupní branou do Antarktidy a nabízí nezapomenutelné výlety lodí do této ledové říše. Prozkoumejte kanál Beagle s jeho koloniemi tučňáků a kormoránů, vydejte se na túru do národního parku Tierra del Fuego nebo se vydejte na plavbu lodí k majáku na "konci světa". Ushuaia je místem, kde se drsná krása přírody snoubí s dobrodružnou atmosférou a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky.

Národní park Talampaya: Stopy dinosaurů a kaňony

Národní park Talampaya v Argentině je jako cesta zpátky v čase. Červené skalní útesy a kaňony, staré miliony let, ukrývají stopy dinosaurů a tajemství prehistorického světa. Park je rájem pro milovníky pěší turistiky a dobrodružství. Prozkoumejte starobylá koryta řek, obdivujte skalní útvary s poetickými názvy jako "Ztracené město" nebo "Katedrála" a nechte se unést atmosférou dávno minulých epoch.

Quebrada de Humahuaca: Barevné hory a indiánská kultura

Quebrada de Humahuaca v Argentině je údolí plné barev a historie. Oblast je proslulá svými duhovými horami, které se táhnou v délce 155 km a nabízejí neuvěřitelnou podívanou. Tyto geologické formace vznikaly miliony let a odhalují vrstvy sedimentů v různých odstínech červené, zelené, žluté a fialové. Kromě přírodních krás je Quebrada de Humahuaca také domovem bohaté indiánské kultury. Místní obyvatelé si zachovávají své tradice, jazyky a řemesla, které se dědí z generace na generaci. Návštěvníci se mohou ponořit do této kultury na barevných trzích, kde se prodávají tradiční tkaniny, keramika a další rukodělné výrobky.

Valdésův poloostrov: Velryby, tučňáci a mořští sloni

Valdésův poloostrov, ležící na pobřeží Argentiny, je rájem pro milovníky divoké přírody. Jeho chladné vody Atlantiku lákají neuvěřitelnou rozmanitost mořských živočichů. Od června do prosince připlouvají k jeho břehům velryby jižní, aby zde porodily svá mláďata. Pozorovat tyto něžné obry zblízka je nezapomenutelným zážitkem. Na souši se pro změnu prohánějí kolonie tučňáků magellanských, jejichž komické pohyby pobaví malé i velké. Nejde však opomenout ani mořské slony, kteří na plážích tráví většinu dne odpočinkem a lenošením. Valdésův poloostrov je zkrátka místem, kde se můžete setkat s fascinující faunou a užít si nezapomenutelnou dovolenou.

Publikováno: 14. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: argentina památky | památky v argentině