Nízkonákladové letenky mohou mít řadu omezení

Nízkonákladové letenky se staly v posledních letech velice oblíbeným artiklem. Oproti klasickým letenkám se za málo peněz dopravíte do vysněné destinace. Za stejnou cenu tak můžete vidět daleko více zemí.

Jak už prozrazuje výraz nízkonákladové letenky, tyto lety jsou spojeny s nižšími náklady, které pochopitelně musí být někde vidět. Proto Vás seznámíme s tím, co byste si měli při nákupu podobných palubních lístků pohlídat a na co je třeba se připravit.

Pozor kam a s čím letíte

V první řadě počítejte s tím, že většina nízkonákladových letů končí na menších a méně frekventovaných letištích. Doprava do centra nebo na konkrétní místo může být o to komplikovanější. Nízkonákladové letenky obvykle zahrnují pouze jedno příruční zavazadlo. Jakékoliv další už je za příplatek, který znevýhodňuje tento model létání.

Rozhodně nepočítejte s žádným nadstandardním přístupem, jako u běžných letenek. Například rezervaci nízkonákladové letenky budete muset provést online stejně, jako samotné odbavení. Jakékoliv jiné varianty mohou být za poplatek.

Pro a proti nízkonákladové letenky

S nízkonákladovými lety rozhodně ušetříte a když hledáte rychlý a levný způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B, najdete ho. Na druhou stranu se připravte i na jistá negativa těchto letenek.

  • Přílety a odlety v méně obvyklé dny a časy.
  • Nutnost nakupovat letenky s dostatečným předstihem.
  • Zhoršené pohodlí v letadle – Starší vybavení a méně místa.
  • Za jakékoliv změny budete platit vysoké poplatky.

Takže ano, nízkonákladové letenky jsou bezpochyby velice zajímavou variantou levného cestování. Na druhou stranu musíte počítat s řadou omezení. Zároveň si musíte pohlídat hned několik výše uvedených věcí při nákupu.

Na závěr ještě zmíníme pár známých aerolinek, které svým charakterem a leteckou flotilou spadají do kategorie „nízkonákladových“. Je to například letecká společnost Ryanair, Wizz Air, Vueling Airlines, Volotea a EasyJet. Právě u těchto aerolinek Vás čekají letenky typu „low cost“, tedy dobrá cena s odpovídajícími podmínkami.

Publikováno: 13. 05. 2020

Kategorie: Letenky

Autor: karelcapek

Tagy: letenky | low cost letenky | nízkonákladové letenky | nízkonákladový let