Navigace při cestování Vám může ušetřit spoustu starostí

Navigace je novodobým typem zařízení, které využíváme dnes a denně. Obvykle v automobilech nebo na motocyklech. Přístroj, s pomocí něhož se lze dostat z jednoho místa na druhé, a to s vysokou přesností.

Moderní navigace však neslouží jen v dopravě, ale také během poznávání přírody. A to jak při cykloturistice, tak v rámci pěší turistiky. Každému určitě přijde vhod, když nebude bloudit lesem a dostane se tam, kam potřebuje. Nehledě na to, že díky navigaci už neminete žádnou zajímavost.

Navigace vs. mobilní telefon

Při nákupu navigace pro turistiku se Vám nabízí dvě možnosti. Jednou z nich je chytrý mobilní telefon, který můžete obohatit o nejrůznější turistické mapy. Zároveň máte s sebou k dispozici i jiné aplikace, internet a podobné služby. Na druhou stranu, běžný telefon nebude oplývat přílišnou odolností a s výdrží to jistě také nebude moc dobré.

Proto existují ryze turistické navigace. Bytelná zařízení odolávající vodě, prachu a jiným cestovatelským nešvarům. Ani hrubší zachází takovou navigaci nevyřadí z provozu. A to v rámci dobrodružných cest přijde rozhodně vhod. Při výběru navigace byste měli přihlížet k řadě funkcí.

  • Podrobnější nastavení trasy.
  • Barometrický výškoměr.
  • Elektromagnetický kompas.
  • Přenosy dat prostřednictvím USB, Wi-Fi a Bluetooth.

Mapové podklady

U navigačního přístroje jsou podstatné samotné mapové podklady. Ať už jde o variantu chytrého telefonu nebo ryzí turistické navigace. V jejím případě můžete narazit dokonce na nemapové provedení. Takový přístroj Vás bude navigovat pouze šipkou za předem definovaným bodem. Jeho výhodou je nízká spotřeba energie, takže vydrží i několik dnů. Pro dlouhodobější pobyt v přírodě bez moderních technologií naprosto ideální řešení.

Navigační zařízení jsou v případě turistiky hodně oblíbená ve spojení s geocachingem. Lovení pokladů na zajímavých místech, k nimž jste naváděni právě prostřednictvím takového navigačního výrobku. Jde o velice přínosné propojení navigace se zábavou, hádankami, objevováním a v neposlední řadě i překvapením při nalezení schránky.

Publikováno: 18. 07. 2020

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: geocaching | navigace | navigování | turistická navigace