Levné cestování není ničím nedosažitelným

Levné cestování neboli krásná dovolená za málo peněz. To je určitě sen mnohých z Vás. A věřte nebo ne, jde to. Musíte pouze vědět, jak na to. V jakých oblastech lze ušetřit, kde nemusíte platit více než musíte a podobně. A právě s tím Vám poradíme v dnešním článku.

Čím začíná levné cestování?

Z logiky věci jasně vyplývá, že to bude levnou dopravou. Pokud jedete stopem, není co řešit. Jestliže ale letíte letadlem či jiným prostředkem hromadné dopravy, vždy si rezervujte palubní lístek nebo místenku s dostatečným předstihem. Klidně i v řádu měsíců. Sledujte akce a využívejte nejrůznějších srovnávačů cen.

I po příjezdu do konkrétní destinace vsaďte na bezpečné cestování hromadnou dopravou. Levné cestování rozhodně nezrealizujete s pomocí taxi služeb. To určitě ne. Lacinější jsou například noční přesuny.

Nepřiplácejte si ani za zavadla, která vezete s sebou. Omezte své oblečení a věci na minimum. Stačí jeden větší cestovní batoh. Když si navíc vezmete staré věci, můžete je v exotické destinace obětovat a přivézt si nějaké suvenýry nazpět.

Jídlo a ubytování

Levné cestování se odvíjí také od toho, jak se stravujete a kde nocujete. Na hotelové stravě jistě neušetříte. Snažte se nakupovat v supermarketech a jídlo si připravujte sami. Popřípadě využívejte zařízení, která za jednotnou cenu umožňují větší konzumaci jídla.

V rámci ubytovacích služeb dejte přednost službám typu Airbnb. Levné cestování můžete podpořit také tím, když požádáte místní, zda Vás u sebe nenechají zdarma nebo za hodně malý poplatek přespat. To umožňují především destinace, kde se lidé s turisty tak často nesetkávají, a ještě tam funguje dobrosrdečnost. V konkrétní oblasti se snažte hledat dopředu jakékoliv slevy, popřípadě požádejte o radu místní lidi.

Když se budete držet alespoň několika uvedených zásad, můžete se těšit na levné cestování, které může nabývat nejrůznějších podob. Někdy lze realizovat snáze, jindy to budete mít těžší. To už je osud „low cost“ cestovatelů.

Publikováno: 15. 05. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: karelcapek

Tagy: cestování | levná doprava | levné cestování | levné ubytování | low cost