Letenky můžete zakoupit i za výhodné ceny

Letenky jsou ve své podstatě doklady opravňující vstup na palubu letadla. Určitý druh smlouvy definující leteckou dopravu z bodu A do bodu B. Tento palubní lístek je pochopitelně spojen s jistými finančními náklady. Pokud nechcete, aby byly příliš veliké, přečtěte si několik níže uvedených tipů a ušetřete.

Jak vybírat levné letenky?

Začít byste měli například tím, že si letenku nekoupíte hned na prvním online portálu, ale projdete jich hned několik. Tím se zvyšují šance na nalezení palubního lístku v akci. Aby Vám neunikla žádná cenově výhodná letenka, používejte speciální vyhledávače. Internetové a mobilní aplikace určené právě k těmto účelům.

Pokud plánujete delší dovolenou, spojte v rámci jedné letenky více měst najednou. I když mohou být přestupy obtěžující, užijete si alespoň chvíli atmosféru dané metropole. Kdo chce za letenky ušetřit, musí být flexibilní, o tom není žádných pochyb. Když Vám to zaměstnání a povinnosti dovolí, létejte mimo hlavní sezónu a významné roční svátky.

Možná jste to nevěděli, ale k těm dražším letenkám patří ty zakoupené v neděli a v pondělí. I když to není samozřejmostí, můžete k takové informaci přihlížet. Naopak těmi nejlevnějšími dny jsou úterý, středa a sobota.

Co byste měli ještě vědět?

Jestliže nechcete dát za letenky hodně peněz, potom cestujte nalehko. Máme na mysli hlavně krátkodobé výlety po Evropě. Zavadla jsou poměrně nákladným příplatkovým sortimentem. Když poletíte jen s příručním zavazadlem, letenka bude o to levnější.

Za letenky můžete ušetřit také tak, že si odlet naplánujete mimo hranice České republice. Typicky jsou to odlety z Mnichova, Budapešti, Berlína a podobně. V rámci evropských letů totiž Praha není zrovna nejlevnější, takže se tento krok vyplatí.

Neplaťte za letenky více než musíte, když existují nástroje a základní pravidla, která dokáží jejich cenu poměrně výrazně snížit. Levně se dá procestovat nejenom Evropa, ale i celý svět. Stačí pouze vědět, jak na to.

Publikováno: 12. 05. 2020

Kategorie: Letenky

Autor: karelcapek

Tagy: letenka | letenky | levné letenky | ticket