Kam na vánoční dovolenou? Tipy na nezapomenutelné zážitky.

Vánoční Dovolená

Kouzlo vánočních trhů

Vánoční trhy jsou neodmyslitelnou součástí vánoční dovolené a dodávají svátkům kouzelnou atmosféru. Procházka mezi stánky s vůní svařeného vína, perníku a pečených kaštanů probouzí v lidech tu pravou vánoční náladu. Vánoční trhy nabízejí nepřeberné množství vánočních ozdob, dřevěných hraček, svíček a dalších produktů od lokálních řemeslníků. Můžete zde nakoupit originální dárky pro své blízké a zároveň podpořit drobné podnikatele. Děti potěší kolotoče, betlémy a setkání s Mikulášem, andělem a čertem. Návštěva vánočních trhů je skvělým začátkem vánoční dovolené a nabízí možnost nasát tu pravou sváteční atmosféru. Ať už se rozhodnete pro tradiční trhy na Staroměstském náměstí v Praze nebo navštívíte menší města s jejich specifickou atmosférou, kouzlo Vánoc vás pohltí. Nezapomeňte ochutnat tradiční vánoční pochoutky jako jsou trdelník, vánoční punč nebo klobása. Vánoční trhy jsou zážitkem pro celou rodinu a skvělou příležitostí k vytvoření nezapomenutelných vzpomínek.

Lyžování v zasněžených Alpách

Vánoční svátky jsou jako stvořené pro pohádkovou dovolenou na horách a lyžování v zasněžených Alpách je snem mnoha z nás. Představte si tu atmosféru: křupající sníh pod nohama, teplý svařák v ruce a impozantní vrcholky hor tyčící se k nebi. Vánoční trhy v alpských vesničkách dýchají kouzlem Vánoc, vůně pečených kaštanů a perníku se line uličkami a zvuk koled dokresluje tu pravou vánoční atmosféru. Užijte si lyžování na perfektně upravených sjezdovkách všech obtížností, od mírných svahů pro začátečníky až po černé sjezdovky pro zkušené lyžaře. Po dni stráveném na svahu se nechte hýčkat v útulných horských chatách, kde na vás čeká lahodná večeře a teplý krb. Dovolená v Alpách během vánočních svátků je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Romantika zasněžených měst

Vánoční atmosféra se nejlépe vychutnává v objetí zasněžených měst. Představte si křupající sníh pod nohama, třpytivá světýlka zdobící historické budovy a vůni svařeného vína linoucí se z vánočních trhů. Dovolená během vánočních svátků nabízí jedinečnou možnost zažít kouzlo Vánoc naplno. Projděte se zasněženými uličkami Prahy, Vídně nebo Budapešti a nechte se okouzlit pohádkovou atmosférou. Navštivte vánoční trhy, ochutnejte tradiční vánoční speciality a užijte si sváteční program plný koncertů a vystoupení. Ať už se rozhodnete pro romantickou procházku zasněženým parkem nebo pro návštěvu vánočního koncertu v katedrále, dovolená v zasněženém městě během vánočních svátků bude nezapomenutelným zážitkem.

Exotické Vánoce u moře

Představa Vánoc obvykle zahrnuje sníh, mráz a horký punč. Co takhle ale letos vyměnit sněhuláky za palmy a koledy za šumění moře? Exotická vánoční dovolená je čím dál lákavější alternativou pro ty, kteří se chtějí vyhnout zimnímu chladu a zažít něco netradičního.

Destinace jako Thajsko, Bali nebo Dominikánská republika nabízejí v prosinci slunečné počasí s teplotami kolem 30 stupňů. Můžete se tak koupat v moři, opalovat se na pláži a užívat si vodní sporty. Místo pečení cukroví si pochutnáte na čerstvém ovoci a exotických specialitách.

Vánoční atmosféru si užijete i v tropickém ráji. Místní obyvatelé si Vánoce užívají po svém, s barevnými dekoracemi, trhy a slavnostmi. V hotelech a restauracích se často konají vánoční večeře a programy.

Exotická vánoční dovolená je ideální pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce, kteří hledají odpočinek a nezapomenutelné zážitky. Nezapomeňte si ale včas zarezervovat ubytování a letenky, protože o exotické Vánoce je velký zájem.

Tipy na low-cost vánoční cesty

Vánoce nemusí nutně znamenat hory dárků a přeplněný stůl. Prožijte je letos netradičně a užijte si dovolenou za hubičku. Evropa se během adventu zahalí do kouzelné atmosféry a nabízí nepřeberné množství levných možností. Nasajte vánoční atmosféru na některém z mnoha adventních trhů. Ochutnejte svařené víno a tradiční pochoutky v Drážďanech, Vídni nebo Budapešti. Letenky i ubytování seženete za pár korun, obzvlášť pokud se vydáte na cestu mimo hlavní sezónu. Toužíte-li po slunci a teple, zamiřte na jih. Kanárské ostrovy, Madeira nebo Kypr nabízejí příjemné teploty i v prosinci a lednu. Užívejte si koupání v moři, procházky po pláži a lahodné středomořské speciality. Vánoční svátky u moře si užijete i s omezeným rozpočtem. Nezapomínejte na východní Evropu. Krajina je tu pohádkově zasněžená, ceny příznivé a Vánoce se slaví s velkou pompou. Navštivte Krakov, Prahu nebo adventní trhy v Tallinu. Zažijete autentickou atmosféru a poznáte tradice jiných kultur. Pamatujte, že i s nízkým rozpočtem si můžete užít nezapomenutelnou vánoční dovolenou. Stačí jen trocha plánování a kreativity.

Nezapomenutelné zážitky s dětmi

Vánoční svátky jsou jako stvořené pro nezapomenutelné zážitky s dětmi. Kouzlo Vánoc umocňuje atmosféra plná světel, vůně cukroví a očekávání Ježíška. Dovolená během vánočních svátků nabízí jedinečnou možnost prožít tyto magické chvíle na netradičních místech a vytvořit si tak vzpomínky na celý život.

Představte si zasněžené vrcholky hor, kde se děti můžou vydovádět na saních nebo postavit sněhuláka. Večer u krbu s hrnkem horké čokolády a pohádkou navodí tu pravou vánoční pohodu. Pro ty, kteří dávají přednost teplu, je tu možnost prožít Vánoce v exotických destinacích. Děti budou nadšené z koupání v moři, stavění hradů z písku a objevování korálových útesů.

Ať už se rozhodnete pro zasněžené hory nebo slcem zalité pláže, nezapomeňte na to nejdůležitější – užít si čas s rodinou a užít si kouzlo Vánoc naplno. Společné zážitky utužují rodinné pouto a vytvářejí vzpomínky, na které budete s láskou vzpomínat i po letech.

Vánoční wellness pobyty

Vánoce jsou obdobím klidu, pohody a relaxace. Jak ale uniknout shonu s přípravami a užít si svátky naplno? Odpovědí může být vánoční wellness pobyt. Představte si, že místo pečení cukroví relaxujete ve vířivce s výhledem na zasněženou krajinu. Nebo si dopřáváte masáž, zatímco venku tiše padá sníh. Vánoční wellness pobyty nabízejí perfektní kombinaci odpočinku a sváteční atmosféry.

Většina hotelů a wellness center má během vánočních svátků připravený speciální program. Můžete se těšit na vánoční menu, slavnostní výzdobu, ale i tematické procedury, jako jsou masáže s vůní perníku nebo skořice. Pro rodiny s dětmi jsou často připraveny animační programy a vánoční dílničky.

Při výběru vánočního wellness pobytu je důležité zvážit své preference. Dáváte přednost pobytu na horách, v klidu lesa, nebo spíše v blízkosti města? Hledáte romantický pobyt pro dva, nebo rodinnou dovolenou? Ať už toužíte po čemkoli, jistě najdete ten pravý vánoční wellness pobyt pro vás. Stačí si jen vybrat a užít si zasloužený odpočinek.

Last minute vánoční dovolená

Ještě nemáte plány na Vánoce? Nezoufejte, stále je čas užít si kouzelnou vánoční dovolenou! Ať už toužíte po zasněžených horách, pohádkových vánočních trzích nebo odpočinku v teple domova, existuje spousta last minute nabídek, které splní vaše představy.

Pro milovníky zimních sportů se nabízí pobyt na horách. V Krkonoších, Jeseníkách i na Šumavě najdete skvělé podmínky pro lyžování, snowboarding i běžky. Po dni stráveném na svahu si můžete dopřát relaxaci ve wellness centru nebo ochutnat tradiční české speciality v útulné restauraci.

Pokud dáváte přednost vánoční atmosféře ve městě, vydejte se na vánoční trhy. Praha, Vídeň, Drážďany – to jsou jen některé z destinací, kde si užijete tu pravou vánoční náladu. Ochutnejte svařené víno a vánoční punč, nakupte originální dárky a užijte si bohatý kulturní program.

Pro ty, kteří si chtějí užít Vánoce v klidu a pohodě, je ideální volbou pobyt v Česku. Pronajměte si chalupu s krbem a užijte si čas s rodinou a přáteli. Upečte si cukroví, zazpívejte koledy a vychutnejte si tu pravou vánoční pohodu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, nezapomeňte si rezervovat ubytování včas. Last minute nabídky jsou sice lákavé, ale s blížícími se svátky se rychle vyprodávají.

Bezpečnostní tipy na cesty

Vánoce jsou kouzelným obdobím, ale i během prázdnin je důležité dbát na bezpečnost. Zde je několik tipů, jak si užít klidné a bezpečné vánoční svátky:

Informujte své blízké o svých plánech: Před odjezdem sdělte rodině nebo přátelům svůj itinerář, včetně adresy ubytování a kontaktních údajů. V případě nouze budou vědět, kde vás najdou.

Buďte obezřetní při výběru ubytování: Rezervujte si ubytování u důvěryhodných poskytovatelů a věnujte pozornost recenzím od předchozích hostů. Zkontrolujte, zda má ubytování funkční detektory kouře a oxidu uhelnatého.

Chraňte svůj majetek: Během cestování mějte cennosti, jako jsou pasy, letenky a peníze, vždy u sebe v bezpečném místě. Využijte hotelový trezor pro uložení cenností, které s sebou nepotřebujete.

Dávejte si pozor na kapsáře: Vánoční trhy a přeplněná místa jsou rájem pro kapsáře. Mějte tašky a batohy vždy na očích a v případě potřeby použijte zámek na zip.

Nepřehánějte to s alkoholem: Alkohol snižuje ostražitost a zvyšuje riziko nehod a krádeží. Pijte s mírou a nikdy nenechávejte své nápoje bez dozoru.

Buďte opatrní na silnicích: Zimní počasí může zkomplikovat cestování autem. Před cestou zkontrolujte stav pneumatik a brzdové kapaliny a věnujte pozornost předpovědi počasí.

Respektujte místní zvyky a tradice: V cizí zemi se seznamte s místními zvyky a tradicemi, abyste se vyhnuli nedorozuměním nebo urážkám.

Mějte po ruce důležitá telefonní čísla: Uložte si do telefonu důležitá telefonní čísla, jako je číslo na policii, hasiče a záchrannou službu.

Vánoční tradice v zahraničí

Vánoce, čas klidu, pohody a rodinných setkání, se slaví po celém světě, ale tradice se v jednotlivých zemích liší. Zatímco u nás se těšíme na kapra a bramborový salát, jinde si pochutnávají na specialitách, o kterých se nám ani nezdá. Věděli jste například, že v Japonsku je vánočním hitem smažené kuře z KFC? Ano, čtete správně! Místní si na štědrovečerní večeři objednávají kbelíky kuřecích řízků s předstihem několika týdnů.

Pokud byste raději strávili vánoční svátky v teple, zamiřte do Austrálie. Místo sněhu a mrazu si tam užívají slunce a pláže. Vánoční oběd se často odehrává formou grilování s rodinou a přáteli.

V prosinci láká k návštěvě i kouzelná Vídeň. Vánoční trhy na náměstí Rathausplatz a před zámkem Schönbrunn vás okouzlí vůní svařeného vína, perníku a vánočních dekorací.

Ať už se rozhodnete strávit vánoční dovolenou doma nebo v zahraničí, nezapomeňte si užít sváteční atmosféru a dopřát si zasloužený odpočinek.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: vánoční dovolená | dovolená během vánočních svátků