Istra volá! Objevte kouzlo dovolené na Istrii.

Dovolená Na Istrii

Krása Istrie

Istra, poloostrov omývaný azurovými vodami Jaderského moře, je perla Chorvatska. Její krása tkví v rozmanitosti: od zelených kopců porostlých vinicemi a olivovníky, přes okouzlující přímořská městečka s úzkými uličkami a starobylými domy, až po skryté zátoky s křišťálově čistou vodou. Pula, Rovinj, Poreč – to jsou jen některá z magických míst, která lákají k prozkoumání. Istra je také rájem pro gurmány, kteří si zde mohou pochutnat na čerstvých rybách, mořských plodech, lanýžích a dalších specialitách. Ať už hledáte odpočinek na pláži, aktivní dovolenou, nebo kulturní zážitky, Istra vás okouzlí.

Pláže a moře

Česká republika bohužel mořem omývána není. Naše krásy se ukrývají v hlubokých lesích, romantických skalních městech a třpytivých jezerech. Pokud ale toužíte po slané vodě a horkém písku, nezoufejte! Stačí nasednout na letadlo nebo se vydat na delší cestu autem a brzy se můžete slunit na plážích Chorvatska, Itálie, Španělska a mnoha dalších přímořských zemí. Ať už preferujete rušné pláže s bary a restauracemi, nebo naopak klidná zákoutí, kde si odpočinete od ruchu světa, v Evropě si zaručeně vyberete.

Historie a kultura

Česká republika se může pochlubit bohatou historií a kulturou sahající až do raného středověku. Od dob Karla IV. a jeho zlaté Prahy přes husitské hnutí až po období habsburské nadvlády zanechala každá epocha nesmazatelnou stopu na tváři země. Architektonické skvosty jako Karlův most, Pražský hrad a Český Krumlov lákají návštěvníky z celého světa. Země se pyšní také dlouhou tradicí hudby, literatury a divadla. Jména jako Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Franz Kafka a Milan Kundera rezonují i v mezinárodním kontextu. České tradice, jako jsou Velikonoce s pomlázkou a Vánoce s kaprem, nabízejí fascinující pohled do duše národa.

Jídlo a víno

Česká republika je proslulá svou bohatou kulinářskou tradicí a vynikajícími víny. Vychutnejte si klasická jídla jako vepřové koleno s knedlíkem a zelím, svíčkovou na smetaně nebo guláš. K tomu si dopřejte sklenku lahodného českého piva, které je světově proslulé svou kvalitou a chutí. Milovníci vína by si neměli nechat ujít návštěvu moravských vinic, kde se pěstují vynikající bílá, červená i růžová vína. Ochutnejte například Ryzlink rýnský, Sauvignon blanc nebo Frankovku. Gastronomie je nedílnou součástí české kultury a slibuje nezapomenutelné zážitky.

Ubytování na Istrii

Istra nabízí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Od luxusních hotelů a resortů s bazény a wellness centry po útulné apartmány a vily s vlastním stravováním. Oblíbené jsou také kempy, které se nacházejí v krásné přírodě poblíž moře.

Pro romantickou dovolenou ve dvou jsou ideální menší penziony a boutique hotely, které nabízejí intimní atmosféru a personalizované služby. Rodiny s dětmi ocení hotely a resorty s dětskými kluby, hřišti a animačními programy.

Ať už hledáte ubytování na pláži, v centru města nebo v klidné lokalitě vnitrozemí, na Istrii si zaručeně vyberete. Rezervujte si ubytování včas, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně.

Aktivity a zábava

Nuda tady rozhodně nehrozí! Ať už jste milovníci aktivního odpočinku nebo spíše preferujete klidnější aktivity, na své si přijde každý. Pro sportovně založené je tu nepřeberné množství turistických tras a cyklostezek, které vás provedou malebnou krajinou. Vodní radovánky si užijete u přehrady, kde si můžete zaplavat, zarybařit nebo se projet na loďce. Milovníci historie ocení návštěvu místního zámku s krásnou zahradou a bohatou historií. Večer můžete strávit v útulné restauraci s tradiční kuchyní nebo si užít kulturní zážitek v divadle.

Tipy na výlety

Prozkoumejte kouzlo Českého Krumlova s jeho historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO. Nenechte si ujít prohlídku majestátního zámku s překrásnými zahradami. Vydejte se na procházku malebnými uličkami a pokochejte se výhledy z Plášťového mostu. Zažijte atmosféru středověku na hradě Karlštejn, který ukrývá korunovační klenoty českých králů. Prozkoumejte tajemné chodby a komnaty a užijte si výhledy do okolí. Objevte krásu Moravského krasu a jeho jeskyní. Navštivte Punkevní jeskyně s propastí Macocha a užijte si plavbu po říčce Punkvě. Vydejte se na turistické stezky a obdivujte vápencové útvary a malebnou krajinu.

Cestování na Istrii

Istrie, největší jadranský poloostrov, láká na sluncem zalité pláže, průzračnou vodu a malebná městečka. Doprava na Istrii je snadná a dostupná autem, autobusem i letadlem. Pro individuální cestovatele je ideální volbou vlastní automobil. Cesty jsou kvalitní a nabízejí krásné výhledy na pobřeží. Autobusové linky spojují Istrii s hlavními městy v České republice a Chorvatsku. Pro ty, kteří preferují leteckou dopravu, je tu možnost letu do Puly, Rijeky nebo Terstu. Ubytování na Istrii uspokojí každého cestovatele, od luxusních hotelů po útulné apartmány.

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: karelcapek

Tagy: dovolená na istrii | informace o dovolené na istrii