Google.cz

Google.com, fenomén dnešní doby, který je znám snad každému, kdo kdy usedl k počítači. V České republice Google.cz. To je název jednoho z nejslavnějších vyhledávačů světa. Nalézt jej můžete na internetovém odkazu www.google.cz. Stojí za ním společnost Google. Ta vznikla už v roce 1998. Konkrétně vyhledávač www.google.com navrhli Larry Page a Sergey Brin. Pánové, kteří přišli s výrazem jako PageRank a unikátním řazením vyhledávaných výsledků. Google vyhledávač se pyšní jedinečným indexováním. Google.cz by jenom stěží hledal konkurenta s podobně zpracovaným algoritmem. Google.com navíc umožňuje používat nejrůznějších zkratek a výrazů, s nimiž je vyhledávání daleko snazší, rychlejší a přesnější.

Adresa www.google.cz představuje v dnešní době víceméně odrazový bod pro každého, kdo něco hledá na internetu. To samé platí také pro odkaz www.google.com. Není to však pouze Google vyhledávač vnímaný jako úspěšné dílo společnosti Google. Stačí navštívit stránku Google.cz a bude Vám hned jasné, že k dispozici je podstatně více zajímavých služeb. Objevte s námi Google.com do toho nejmenšího detailu. Začtěte se do následujících řádků a www.google.cz Vám odhalíme v celé jeho kráse.

Google.cz Mail pro správu osobní pošty

Zajímavý je například Google Mail fungující jako bezplatný e-mailový klient. Jeho tvůrcem je pochopitelně Google.cz. Novodobý Google Email spojený s dostatečným úložným prostorem, který lze za příplatek rozšířit. Společnost Google.com v tomto směru pochopitelně nabízí stahování pošty protokolem POP3 a SMTP. Stačí si jen najít stránku www.google.cz a k požadovaným výsledkům se dopracujete záhy. Historie služby Google Gmail sahá do roku 2006, respektive 2007, kdy vyšla první beta verze. To Vám ostatně potvrdí i vyhledávač www.google.com.

E-mail na Google.cz je přehledný a pyšní se spamovým filtrem. Žádná nevyžádaná pošta směřující na Google.com Vás proto nebude obtěžovat. Jak už prozrazují výsledky vyhledávání na www.google.cz, tento e-mail je propojený se sociálními sítěmi. Když si zřídíte e-mail u Google.cz, můžete jej ovládat také přes mobilní telefon. Právě Google vyhledávač v něm zajišťuje velice snadné a rychlé hledání. V současnosti mají e-mail na www.google.cz doslova miliony spokojených uživatelů.

Google vyhledávač

Google Disk poskytuje dostatek prostoru

Společnost Google.cz si poměrně dost zakládá na celkové provázanosti mezi nabízenými službami. To znamená, že zmiňovaný e-mail je spojen například s Google Disk. Služba Google.com v podobě úložného prostoru. Na www.google.cz si můžete zjistit, že jde o prostor pro ukládání dokumentů. Ty lze následně sdílet s jinými uživateli Google.com. A takových zajímavých doplňků přináší www.google.com více než dost.

Dokazuje to například služba Google Fotky. Přehledné kategorizování uložených fotografií na Google.cz. Sem se Vám ukládají také fotografie pořízené mobilním telefonem a svázané s účtem na www.google.cz. V aplikaci Google Fotky lze snadno vyhledávat. Google.com dokonce zavedl rozpoznávání podle tváří a nejrůznějších kritérií. Tato technologie www.google.cz je víceméně dotažena k dokonalosti. Stačí se na internetovém portálu www.google.com přihlásit k vlastnímu účtu a přesvědčit se o tom. Uložit si můžete i Google obrázky.

Google.cz Mapy Vás navedou kamkoliv

I když to nemusí na první pohled vypadat, Google.cz je opravdu mocným prostředkem pokrývajícím rozdílné oblasti. Kapitolou samou o sobě jsou Google Mapy. Dostat se na ně můžete opět skrze internetový portál www.google.cz. Služba Google Maps dokáže rychle, snadno a přesně najít cestu z jednoho bodu do druhého. A to včetně nejrůznějších omezení na silnicích. Google.com má opravdu propracované dopravní zpravodajství. To se netýká pouze portálu Google.com, ale také mobilní aplikace. Podle ní můžete jezdit s autem kamkoliv se Vám zlíbí.

Když navštívíte www.google.cz, pak si můžete všimnout ještě jedné mapové služby. Nejsou to klasické Mapy od Google.cz, nýbrž aplikace zobrazující celý svět. Je to Google Earth. Ten Vám umožní nahlédnout na jakékoliv místo na světě s poměrně slušným přiblížením. Tento počin www.google.com hodnotí spousta uživatelů kladně. A není se čemu divit. Prostřednictvím www.google.cz lze vyrazit na virtuální dovolenou po celém světě.

Google.cz vyhledávač

Google.cz Translator – pravá ruka pro překlady

Google.cz, to není jenom zábava, ale také spousta praktických nástrojů. Zkuste ve vyhledávači www.google.com napsat výraz „překladač“. Výstupem se Vám stane Google Překladač. Další z nepostradatelných počinů společnosti Google.com. Propracovaný Google Translator umožňuje překlad mezi spoustou jazyků, ať už z češtiny či do češtiny. Právě skrze www.google.cz lze překládat celé weby, slovní spojení, fráze nebo jen vybraná slova. Překladač vět Google Vám v tomto ohledu ušetří spoustu času a starostí.

Pokud navíc potřebujete přeložit něco z jazyka, který neznáte, Google překlad zafunguje na výbornou. A to díky automatickému rozpoznávání jazyka. Google.com tuto službu dotáhl k naprosté dokonalosti, takže si můžete zapnout například hlasový vstup. I ten je dobře rozeznatelný. Na www.google.com pochopitelně nechybí ani hlasový výstup, takže víte, jak se konkrétní výrazy vyslovují. Pokud jde o Překladač na Google.cz, nelze mu cokoliv vytknout.

Google Scholar a ostatní služby

Pro zajímavost pojďme uvést ještě další počiny společnosti Google.cz. Originální je například služba Google Classroom vyvinutá pro školy. S pomocí této služby od www.google.com lze velice snadno distribuovat a třídit úkoly, včetně jejich samotného vytváření. Jde o propracovaný nástroj propojující studenty s učiteli. Na adrese www.google.cz však najdete i mnohé další vymoženosti. Je to například Google Play neboli obchod s aplikacemi pro mobilní telefony Android. Google.cz v jeho případě nabízí tisíce bezplatných, ale i placených aplikací.

Při vyhledávání libovolných výsledků na internetu se nemusíte spoléhat pouze na Google vyhledávač. Tato společnost má různé specifické odnože. Jednou z nich je Google Scholar. Vyhledávač indexující texty zaměřené primárně na odbornou literaturu. Tímto počinem www.google.cz pomůže mnohým uživatelům z oblasti studentů, ale i těch ostatních. Pokud navštívíte www.google.com přesvědčíte se o tom, že Vaše možnosti na internetu jsou zkrátka neomezené.

Google Chrome v roli kvalitního prohlížeče

Jestli chcete plnohodnotně využívat služby www.google.cz, pak byste měli provést jednu zásadní věc. Využijte Google Chrome download. Stáhněte si internetový prohlížeč této společnosti. Ten je rychlý, spolehlivý a propojený s nejrůznějšími službami prezentovanými výše. Google.cz v tomto směru vsadil na propracovanou integraci. Dokazuje to například překladač Google Translate, který Vám bude automaticky překládat navštívené cizojazyčné stránky. A podobných vazeb na ostatní aplikace Google.cz je daleko více. Od Google Disk, přes Gmail až po Google Fotky.

Prohlížeč Google Chrome umožňuje přihlášení ke Google účtu. To Vám zajistí synchronizaci dat s ostatními zařízeními. Google.com v tomto směru myslí zkrátka na všechno. A je pravdou, že s maximální pravidelností vydává i potřebné záplaty pro všechny aplikace a služby na www.google.com. Navštivte www.google.com a přesvědčte se o těchto slovech sami. Dejte zelenou světovému gigantu zvanému www.google.com.

Google překlepy: gogle, gogl, gogel, gugel gůgl, googel, gogle, gugel, gugle

Pozor na nechtěné překlepy Google

Na závěr článku o Google.cz by měla padnout zmínka také o tom, jak název tohoto vyhledávače vlastně psát. Spousta lidí píše gogle. Někdo dokonce gogl. To však není správné znění. Natož, když napíšete výraz gogel. V tomto směru si dávejte pozor na překlepy. I když napíšete gugel, tak je hodně pravděpodobné, že se dostanete na požadovanou stránku. A to za předpokladu, že překlep uděláte ve vyhledávači www.google.com. Ten Vás totiž skrze výraz gůgl přesměruje tam, kam potřebujete.

Ostatně, i nejrůznější statistiky dokazují to, že spousta uživatelů píše googel. Někdo zase používá zkrácenou chybnou variantu googl. V celosvětových statistikách se mimo jiné objevují špatné výrazy jako gugl. Tohle rozhodně není správná formulace stejně, jako gugle.

Gogle a jemu podobné překlepy nepište ani kdekoliv jinde. Slovo gogl nebude dobře vypadat v žádném textu. To platí také pro gogel. Nebo jeho velice blízkou napodobeninu gugel. Snažte se výrazům jako gůgl a podobné vyhnout, bude to působit lépe. To platí i pro googel. Výjimkou není ani nedopsaný googl. V pojmech jako gugl se jednoduše nechybuje. Vždyť gugle je do očí bijící.

Je však pravdou, že i když si budete překlepy gogle a jim podobné hlídat sebelíp, stejně se jim čas od času nevyhnete. Ostatně gogl je velice blízký originálu. Stejně tak gogel. A co teprve takový googel. I když jsme v Česku, stejně nepoužívejte gugel. Nebo dokonce gůgl a snažte se psát název vyhledávače tak, jak je to správně. Se slovem gugle rozhodně díru do světa neuděláte. To se týká také gugl. A pokud si nejste jisti, jak správně psát název této gigantické společnosti a jejích služeb, pak využijte již několikrát zmiňovaný Google vyhledávač. Ten Vám to dozajista prozradí. Třeba i to, že googl je určitě špatně a píše se to Google.

Publikováno: 29. 07. 2020

Kategorie: Technologie

Autor: karelcapek

Tagy: Google vyhledávač | Google.com | Google.cz | www.google.com | www.google.cz