Exotické destinace spojené s nízkými náklady

Exotické destinace jsou bezpochyby snem mnohých Čechů. Každý se při představě písečné pláže, moře a dech beroucí krajiny rozplývá a přeje si být právě na takovém místě. Je pravdou, že spousta exotických lokalit je spojena s vyššími cenovými náklady a mnozí z nás si takovou dovolenou nemohou dovolit.

Přesto však existuje několik destinací, které svým charakterem už spadají do kategorie „exotika“ a vy za ně nemusíte zaplatit tolik.

Levné exotické destinace

Do kategorie „exotické destinace“ rozhodně patří Srí Lanka. V jejím případě bude asi nejdražší položkou samotná letenka. Život na Srí Lance ale patří k těm lacinějším, zkrátka levné cestování. Tato jedinečná země Vám nabídne spoustu krás, od města Dambula, přes Kandy, až po známou a ikonickou Lví skálu.

Další zemí, kam se vyplatí vyrazit za exotikou je Vietnam. Mnohými označován, jako druhé Thajsko. Jde o víceméně nedotřenou destinaci, kde si budete užívat v některém z pobřežních letovisek. Těch je mnoho na místech, jakými jsou Phan Thiet nebo Hoi An.

Levná exotická destinace je určitě zmiňované Thajsko. Oslovit Vás může také Indie se svou riviérou Goa a oblastí Karnataka. Pro dobrodruhy se velkou výzvou stane Mexiko, ve kterém za žádných okolností neopomínejte na slavný Cancún. A jestliže Vás toulavé boty vedou na africký kontinent, další ekonomicky přijatelnou zemí bude Kambodža. Exotická destinace, kde si užijete například Angkor Wat.

Dražší letenka, levnější náklady na život

Všechny výše uvedené destinace mají s označením exotika mnoho společného. Levné jsou hlavně díky nízkým cenám základních životních potřeb v jednotlivých oblastech. Nejdražší položkou se tak stanou samotné letenky. Ty však můžete zakoupit s dostatečným předstihem nebo ve výhodné akci. Pak se pro Vás žádná exotická destinace nestane překážkou.

Pokud tedy chcete zažít opravdovou exotiku, zapomeňte na klasické Chorvatsko nebo Itálii a vydejte se za rozumné peníze do vzdálenějších zemí světa, které doslova překypují svými přírodními a historickými unikáty.

Publikováno: 08. 05. 2020

Kategorie: Dovolená

Autor: karelcapek

Tagy: exotické destinace | Srí Lanka | Thajsko | Vietnam