Elektrokolo je během cestování velice přínosným pomocníkem

Elektrokolo se v poslední době stává dosti rozšířeným boomem. A to nejenom jako snadný dopravní prostředek ve městě, kde Vás bez větší námahy dostane do práce a zpět. Využívají jej čím dál častěji cykloturisté, milovníci výšlapů a přírody.

Elektrokolo je v podstatě jízdní kolo doplněné o elektromotor, který Vám pomáhá při šlapání. Jeho popularita začala vzrůstat už v roce 2010 a nyní jde strmě vzhůru. Jestliže uvažujete o pořízení elektrokola pro cestování nejrůznějšího typu, pak Vám představíme výhody a nevýhody tohoto řešení.

Elektrokolo a jeho výhody

Pokud zainvestujete do tohoto dopravního prostředku, pak vězte, že na svých cestách s největší pravděpodobností dojedete dál. Je to způsobeno tím, že Vám v mnoha situacích bude pomáhat elektromotor. A to především do kopce, kdy přípomoc jistě oceníte. Méně pak bolí nohy, záda, potažmo celé tělo.

Elektrokolo Vám navíc bude pomáhat jen natolik, kolik si sami řeknete, protože moderní výrobky disponují důmyslnou regulovatelností. Klasické jízdní kolo schováte velice brzy do sklepa. Stačí se jen kousek projet na elektrokole. Rozhodně není výsadou pouze starších lidí, jak by si mohl, kdo myslet. Tíhne k němu čím dál více mladých, kteří chtějí cykloturistice dodat jistý komfort a touží pokořovat delší vzdálenosti.

Jaké jsou nevýhody elektrokola?

Elektrokolo Vás v mnoha směrech nadchne, o tom není žádný pochyb. Má však i své stinné stránky. A ta první začíná hned u jeho pořízení. Náklady jsou podstatně vyšší nežli u klasického jízdního kola. Při cestování se připravte na to, že s sebou budete vozit větší hmotnost, a to právě díky baterii. Je však pravdou, že když máte baterii nabytou a jedete s přípomocí, o vyšší váze vůbec nevíte.

Když začnete využívat elektrokolo, myslete při svých toulkách také na to, že baterie má omezenou kapacitu a dojezd. Ten se liší podle toho, jak moc jste těžcí a jak často budete využívat pohon. V každém případě je elektrokolo novou dimenzí cestování.

Publikováno: 21. 07. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: karelcapek

Tagy: elektrokola | elektrokolo | elektropohon | jízdní kolo