Dovolená v Dubaji levně: Splňte si sen o luxusu za hubičku!

Dovolená V Dubaji Levně

Mýtus drahé destinace

Dubaj už dávno není jen pro vyvolené. Ano, naleznete tu luxusní hotely a zážitky za závratné částky, ale nenechte se mýlit. I s omezeným rozpočtem si užijete nezapomenutelnou dovolenou. Levné letenky do Dubaje seženete mimo sezónu nebo s předstihem. Ubytování nemusí zruinovat vaši peněženku – zvolte dostupnější hotely v Dejře nebo Bur Dubaji. Místo drahých restaurací objevujte pouliční stánky s lahodným a levným jídlem. Využijte i bezplatné atrakce: procházky po historické čtvrti Bastakiya, barevný trh se zlatem nebo úchvatná show fontán u Burdž Chalífa. Plánování je klíčem k levné dovolené v Dubaji. S trochou snahy a průzkumu si i vy užijete pohádkovou Dubaj bez zbytečného rozhazování.

Levné letenky mimo sezónu

Dubaj, město snů a luxusu, nemusí být jen pro vyvolené. I s omezeným rozpočtem si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou v tomto fascinujícím koutě světa. Tajemství se skrývá v cestování mimo hlavní sezónu. Zatímco v zimních měsících ceny letenek i ubytování prudce stoupají, duben a květen, případně září a říjen, nabízejí příjemné teploty a mnohem příznivější ceny. Letenky do Dubaje pořídíte v tomto období i za zlomek ceny oproti hlavní sezóně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností a flexibilně přizpůsobit termín vaší cesty. Ušetřené peníze pak můžete investovat do zážitků, které vám Dubaj nabízí – od luxusních nákupů přes gurmánské speciality až po adrenalinové atrakce. Levná dovolená v Dubaji je možná, stačí jen vědět, kdy a kam se podívat.

Ubytování v Dubaji za hubičku

Dubaj už dávno není jen destinací pro movité turisty. I s omezeným rozpočtem si tu užijete nezapomenutelnou dovolenou. Stačí vědět, kde hledat levné ubytování. Zapomenout můžete na luxusní hotely s výhledem na Burdž Chalífu. Místo toho se zaměřte na dostupnější varianty, které vám ušetří nemalé peníze. Skvělou volbou jsou hostely, které nabízí ubytování v pokojích pro více osob za zlomek ceny hotelových pokojů. V Dubaji najdete i moderní a čisté hostely s přátelskou atmosférou, kde potkáte cestovatele z celého světa. Další možností je pronájem bytu či studia přes Airbnb. Vybírat můžete z široké škály možností, od jednoduchých studií až po prostorné apartmány s kuchyní a bazénem. Ceny se liší v závislosti na lokalitě a vybavení, ale obecně platí, že Airbnb je často levnější než hotely. Nebojte se ubytovat i v méně známých čtvrtích, které bývají levnější a přitom dobře dostupné metrem. Dobrým tipem jsou čtvrti Deira, Bur Dubai, Al Barsha nebo Jumeirah Village Circle. Ušetřené peníze pak můžete investovat do zážitků, které vám Dubaj nabízí.

dovolená v dubaji levně

MHD: Levný a pohodlný pohyb

Dubaj se pyšní moderním a efektivním systémem MHD, který je překvapivě dostupný. Pro cestovatele s omezeným rozpočtem je to skvělá zpráva. Díky metru, tramvajím, autobusům a vodním autobusům se snadno a levně dopravíte k hlavním atrakcím. Cestování metrem je obzvláště pohodlné a cenově výhodné. Klimatizované vagony vám poskytnou úlevu od horka a dopraví vás do obchodních center, na pláže a k památkám. Pro ještě větší úsporu si pořiďte kartu Nol, dobíjecí kartu, která nabízí zlevněné jízdné v metru, tramvajích i autobusech. Nebojte se využít i vodní autobusy zvané "abra", které brázdí dubajský záliv a nabízejí malebnou cestu za pár dirhamů. Plánujete-li levnou dovolenou v Dubaji, využití MHD je chytrým krokem, jak ušetřit peníze a poznat město z jiné perspektivy.

Jídlo v Dubaji pro nenáročné

Dubaj nemusí být jen o luxusu a drahých restauracích. I s omezeným rozpočtem si tu užijete skvělé jídlo. Místní pouliční stánky, tzv. "káry", nabízejí autentické arabské speciality za pár dirhamů. Ochutnejte shawarmu, falafel nebo hummus s pita chlebem. Levně se najíte i v indických a pákistánských restauracích, kterých je v Dubaji nespočet. Vyzkoušejte biryani, curry nebo naan. Další možností jsou samoobslužné restaurace, kde si vyberete z nabídky hotových jídel a zaplatíte za váhu. V supermarketech nakoupíte levně pečivo, sýry, ovoce a zeleninu. Ušetříte tak za drahé snídaně a svačiny v hotelech. Nebojte se experimentovat a objevovat nové chutě, i s nízkým rozpočtem si v Dubaji pochutnáte.

Bezplatné pláže a atrakce

Dubaj nemusí být jen o luxusu a drahých zážitcích. I s omezeným rozpočtem si užijete spoustu zábavy. Město nabízí překvapivě mnoho možností, jak si užít dovolenou bez zbytečného utrácení. Navštivte bezplatné pláže, kde si odpočinete u moře a užijete si slunce. Jumeirah Beach Residence (JBR) a Kite Beach jsou skvělou volbou s pozvolným vstupem do moře, ideálním pro rodiny s dětmi. Zažijte atmosféru dubajských trhů, jako je Deira Gold Souk nebo Spice Souk, a nechte se okouzlit vůněmi a barvami. Projděte se historickou čtvrtí Al Fahidi a obdivujte tradiční arabskou architekturu. Večer se vydejte na promenádu Dubai Marina a užijte si světelnou show fontán. Pokud toužíte po klidu a zeleni, navštivte park Zabeel nebo Creek Park, kde si odpočinete od ruchu města. Plánování levné dovolené v Dubaji je snazší, než si myslíte. Stačí jen vědět, kam se vydat.

dovolená v dubaji levně
Srovnání levných dovolených v Dubaji
Služba Možnost 1 Možnost 2
Cena za osobu na 7 nocí 15 000 Kč 22 000 Kč
Ubytování 3* hotel s bazénem 4* hotel u pláže
Stravování Snídaně Polopenze
Letenka V ceně V ceně

Tipy na levné nákupy

Dubaj evokuje luxus a bohatství, ale i s omezeným rozpočtem si užijete nezapomenutelnou dovolenou. Stačí znát pár triků. Místo drahých restaurací v centru vyzkoušejte pouliční stánky s jídlem. Ochutnáte autentické pokrmy za zlomek ceny. V Dubaji najdete mnoho bezplatných atrakcí, jako jsou pláže Jumeirah Beach Residence a La Mer, park Zabeel Park nebo světelná a hudební show u fontány Dubai Fountain. Místo taxíků využijte cenově dostupnější metro nebo autobusy. Ubytování hledejte v méně známých čtvrtích, jako jsou Deira nebo Bur Dubai. Nabízí se zde levnější hotely a apartmány. Plánujte dovolenou mimo hlavní sezónu, tedy od května do října. Ceny ubytování a letenek jsou v tomto období nižší. Využijte slevové portály a aplikace, které nabízejí výhodné balíčky a slevy na letenky, ubytování a atrakce. Nakupujte v supermarketech, kde nakoupíte potraviny a nápoje za rozumné ceny. Vodu si noste s sebou, abyste ušetřili za drahé nápoje v turistických oblastech.

Slevy a akce pro turisty

Dubaj nemusí být jen destinací pro movité. I s omezeným rozpočtem si užijete nezapomenutelnou dovolenou. Stačí vědět, kdy a kam se vydat a jaké akce využít. Mimo hlavní sezónu, tedy od května do září, ceny letenek a ubytování klesají a vy tak můžete ušetřit značnou částku. Navíc v tomto období probíhá v Dubaji Dubai Summer Surprises, festival plný slev, akcí a zábavy pro celou rodinu. Během festivalu nakoupíte se slevami až 75 % v obchodech světových značek, užijete si koncerty, filmové projekce a divadelní představení. Další možností, jak ušetřit, je využít turistických karet, jako je například karta Go Dubai Card. Ta vám zajistí vstup zdarma nebo se slevou do mnoha památek, atrakcí a aktivit, včetně Burdž Chalífa, Dubai Frame nebo aquaparku Aquaventure.

Nezapomeňte sledovat také webové stránky leteckých společností a online cestovek, kde často narazíte na výhodné last minute nabídky. S trochou plánování a flexibility si tak i levná dovolená v Dubaji může proměnit v nezapomenutelný zážitek.

dovolená v dubaji levně

Plánování rozpočtu na dovolenou

Dubaj nemusí být jen pro boháče. S trochou plánování si i s menším rozpočtem užijete nezapomenutelnou dovolenou. Základem je definovat si rozpočet a ten pak důsledně dodržovat. Sepište si seznam všech plánovaných výdajů – letenky, ubytování, stravování, doprava, vstupy, suvenýry. Prozkoumejte ceny letenek s dostatečným předstihem a využijte akčních nabídek nízkonákladových aerolinek. Ubytování hledejte mimo centrum Dubaje, kde jsou ceny hotelů a apartmánů příznivější. Místo drahých hotelových restaurací dejte přednost pouličnímu jídlu nebo lokálním restauracím, kde se najíte za zlomek ceny. Dubaj nabízí i mnoho bezplatných aktivit, jako jsou procházky po pláži Jumeirah, návštěva trhů se zlatem a kořením nebo sledování světelné show u fontány Burdž Chalífa. Dopravu si můžete uspořádat levněji metrem nebo autobusem. Pokud si vše dobře naplánujete a zvolíte levnější alternativy, užijete si Dubaj i s omezeným rozpočtem.

Dubaj nemusí být jen pro milionáře. Stačí vědět, kdy a kam se podívat a i s menším rozpočtem si užijete dovolenou snů.

Eliška Procházková

Dubaj levně: Je to možné!

Mnoho lidí si myslí, že dovolená v Dubaji musí nutně zruinovat rozpočet. Není to ale tak úplně pravda! I v tomto luxusním městě se dá užít skvělá dovolená za rozumné peníze. Stačí znát pár tipů a triků. Letenky do Dubaje se dají sehnat za pár tisíc korun, obzvlášť pokud se rozhodnete letět mimo sezónu nebo využijete akčních nabídek leteckých společností. Ubytování nemusí znamenat luxusní hotel s výhledem na Burdž Chalífu. V Dubaji najdete i cenově dostupné hotely a hostely, které nabízejí komfortní ubytování za zlomek ceny. A co teprve Airbnb? Skvělá volba, jak poznat místní kulturu a ušetřit za ubytování. V Dubaji se dá najíst i za pár drobných. Místo drahých restaurací v centru vyzkoušejte stánky s pouličním jídlem, kde ochutnáte autentické arabské speciality za pár dirhamů. Doprava po Dubaji je také překvapivě levná. Metro je moderní, čisté a spojuje všechny důležité body ve městě. Pro kratší vzdálenosti můžete využít taxi, které je v porovnání s jinými světovými metropolemi cenově dostupné. A co památky a atrakce? Vstupy do mešit a muzeí jsou často zdarma nebo za symbolický poplatek. Prohlídku města si tak užijete i s omezeným rozpočtem.

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: dovolená v dubaji levně | levná dovolená v dubaji