Dovolená Thassos: Užijte si Řecký ráj!

Dovolená Thassos

Ostrov Thassos: Smaragdový klenot

Thassos, nazývaný také Smaragdový ostrov, je zelený ráj v severní části Egejského moře. Jeho krása tkví v kombinaci borovicových lesů, olivových hájů a tyrkysového moře. Pobřeží lemují malebné pláže s jemným pískem a průzračnou vodou. Mezi nejoblíbenější patří Golden Beach, Paradise Beach a Marble Beach. Thassos je ideální destinací pro milovníky historie, kteří zde najdou starověké památky, jako je agora, divadlo a akropole. Ostrov nabízí také skvělé podmínky pro pěší turistiku a cyklistiku. Gurmáni ocení vynikající řeckou kuchyni s čerstvými rybami, olivovým olejem a lahodným vínem.

Pláže pro každého: Písek i oblázky

A

Po stopách historie: Památky a ruiny

Česká republika se pyšní bohatou historií, o čemž svědčí nespočet památek a ruin rozesetých po celé zemi. Tyto němých svědky minulosti nám vyprávějí příběhy o slávě králů, o těžkém životě prostých lidí i o bouřlivých událostech, které formovaly náš národ. Navštivte majestátní hrady jako Karlštejn či Kost, projděte se tajemnými zříceninami hradů Okoř nebo Zvíkov a nechte se unést atmosférou dávno minulých časů. Každý kámen, každá cihla skrývá svůj vlastní příběh, stačí jen naslouchat.

Gurmánské zážitky: Řecká kuchyně

Řecká kuchyně je oslavou čerstvých surovin, slunce a moře. Její základ tvoří olivový olej, zelenina, bylinky, ryby a mořské plody. Typická je pro ni jednoduchost a zároveň neuvěřitelná chuťová pestrost. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří musaka, lahodné zapečené jídlo z lilku, mletého masa a bešamelu, dále tzatziki, osvěžující jogurtový dip s okurkou a česnekem, a souvlaki, grilované kousky masa podávané s pita chlebem. Řecká kuchyně je také proslulá svými sladkostmi, jako je baklava, medový koláč s ořechy, a loukoumades, smažené koblihy polité medem. Ochutnat Řecko znamená zažít explozi chutí a vůní, která vás přenese do sluncem zalitých uliček řeckých ostrovů.

Tipy na výlety: Krása vnitrozemí

Česká republika se pyšní nejen krásnými horami, ale i malebným vnitrozemím. Vydejte se s námi poznávat skryté klenoty a užít si klid od ruchu velkoměst. Navštivte například zámek Konopiště, oblíbené sídlo následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Pro milovníky historie je tu fascinující prohlídka hradu Karlštejn, který nechal postavit Karel IV. pro uložení korunovačních klenotů. Pokud toužíte po aktivním odpočinku, vydejte se na kole po cyklostezce podél řeky Sázavy. Krásná příroda, malebná zákoutí a možnost občerstvení v hospůdkách po cestě zaručí nezapomenutelný zážitek. A pokud hledáte duchovní osvěžení, navštivte poutní místo Svatá Hora u Příbrami.

Ubytování pro každého: Hotely i apartmány

Ať už plánujete romantický víkend, rodinnou dovolenou nebo pracovní cestu, Česká republika nabízí širokou škálu ubytování pro každého. Pokud preferujete komfort a služby, hotely jsou jasnou volbou. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po cenově dostupnější varianty, na výběr máte z nepřeberného množství možností. Většina hotelů nabízí snídaně v ceně a některé i wellness služby jako bazén nebo saunu.

Pro ty, kdo hledají větší soukromí a flexibilitu, jsou tu apartmány. Můžete si vybrat z apartmánů s kuchyňským koutem, kde si uvaříte vlastní jídlo, nebo si užít pohodlí hotelového servisu v apartmánových hotelech. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, ubytování v České republice vás nezklame.

Praktické informace: Doprava a ceny

Do města se nejlépe dostanete autem po dálnici D1. Cesta z Prahy trvá přibližně hodinu a půl. Pokud preferujete vlak, jezdí sem pravidelné spoje z hlavního i Masarykova nádraží. Cesta vlakem trvá okolo dvou hodin.

Co se týče cen, ubytování se pohybuje od 1000 Kč za noc v hostelu do 5000 Kč za luxusní hotel. Oběd v restauraci vás vyjde na 200-400 Kč na osobu. Vstupné do muzeí a památek se pohybuje od 50 do 200 Kč.

Město nabízí i cenově dostupnější varianty stravování, jako jsou bistra a rychlá občerstvení. Pokud chcete ušetřit za dopravu, využijte místní MHD, která je spolehlivá a levná.

Thassos: Dovolená snů?

Thassos, řecký ostrov nazývaný smaragdový klenot Egejského moře, láká na křišťálově čisté moře, malebné vesničky a bohatou historii. Ale je dovolená na Thassosu opravdu snem? Pro milovníky pláží a vodních sportů rozhodně ano. Najdete tu široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře i romantické zátoky obklopené zelení. Gurmáni ocení vynikající řeckou kuchyni s čerstvými rybami a mořskými plody. Prozkoumat můžete i starobylé památky, jako je antické divadlo v hlavním městě Limenas nebo klášter Archangelos Michael. Thassos je ideální destinací pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce hledající odpočinek i aktivní dovolenou.

Publikováno: 04. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: karelcapek

Tagy: dovolená thassos | informace o dovolené na thassosu