Digitální nomád pojí práci s oblíbeným cestováním

Digitální nomád, to je pojem, se kterým se lze v dnešní době setkat čím dál častěji. Od něj se také odvozuje životní styl označovaný jako digitální nomádství. Pojďme se podívat na to, co tyto výrazy vlastně znamenají a co si pod nimi představit?

Kdo je to digitální nomád?

Nomád je určitě ten, kdo se často přesouvá z místa na místo. Člověk, pro něhož je cestování každodenní součástí a životním cílem. Na tuto zálibu jsou však zapotřebí peníze. A právě ty jsou získávány digitální formou.

Digitální nomád je tedy cestovatel, který si vydává na internetu, prostřednictvím telefonu či počítače. Obvykle tito lidé píší články, sdílí své zážitky z cest, programují, tvoří grafické práce a podobné věci, jež nejsou limitovány žádným konkrétním místem.

Právě práce na dálku je spojena s řadou nejrůznějších výhod, které jen podporují samotné cestování. Nemusíte například platit za pronájem kanceláře, nikam nedojíždíte a Vaše pracovní doba je flexibilní. Je pravdou, že podobný styl práce oceňuje i řada zaměstnavatelů.

Digitální nomádství na těch správných místech

Minimálně v začátcích vypadá filozofie digitálního nomádství velice obdobně. Digitální nomád si vybírá exotické destinace spojené s nízkými životními náklady, než se třeba dopracuje k vyšším výdělkům. Někdo u tohoto životního stylu zůstane dlouhodobě.

Tzv. nomádská dovolená obvykle probíhá v asijských zemích, na ostrovech a v jiných exotických destinacích. Tam, kde je levný pronájem ubytování, stravování a ostatní věci. Spojení digitální práce a cestování zní pochopitelně krásně. I tento život na cestách však může mít jisté rizikové faktory.

  • Omezené množství finančních prostředků.
  • Zcela odlišný pracovní režim.
  • Rizika, jež lze v Česku řešit snáze nežli v zahraničí.

Digitální nomád s tímto však musí počítat a nutno podotknout, že lidí žijících podobným životním stylem je čím dál více. Ostatně, takovému životu se neoddávají jenom mladí, ale i rodiny s dětmi. Digitální nomád je označení, které jen tak nevymizí.

Publikováno: 11. 07. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: karelcapek

Tagy: digitální nomád | digitální nomádství | nomád | nomádská dovolená