Cykloturistika si žádá patřičné vybavení a doplňky

Cykloturistika je jeden ze způsobů, jak poznávat krásy České republiky, ale také zahraničních zemí. Pohled na svět z jízdního kola přináší ojedinělé zážitky a dopřává nám spoustu možností. Podívat se můžete například na místa, kam byste se automobilem vůbec nedostali.

Jestliže Vás láká cykloturistika a chcete zdolávat vzdálené cíle, měli byste vlastnit více než jenom kvalitní jízdní kolo. S podrobnější výbavou pro dálkovou cykloturistiku Vás nyní podrobněji seznámíme.

Cykloturistika a povinná výbava

O tom, že pro výlety potřebujete kolo se asi nemá cenu zmiňovat. Důležité je spíše to, abyste si k takovému jízdnímu kolu pořídili i vhodné nosiče. Brašny se totiž stanou Vaším jediným úložným prostorem. Zakoupit je lze nejenom dozadu, ale také dopředu, popřípadě existují nejrůznější kapsy na rámy a ostatní části kola.

Ta pravá cykloturistika by se neobešla bez věcí vhodných pro kempování. Od speciálního stanu na kolo, přes spacák, až po set na vaření. Taková výbava se prodává v minimalistickém provedení tak, aby se Vám toho na jízdní kolo vešlo co možná nejvíce. Oblečení je individuální záležitostí každého z nás. Správná je však vhodná volba jeho výrobního materiálu, která zajistí odvod potu a pohodlí při jízdě. Zapomínat byste neměli ani na přilbu.

Doplňky, které přijdou vhod

Cykloturistika si žádá nejenom výše uvedené. Zapomínat byste neměli ani na několik dalších důležitých věcí. Ty se týkají především jízdního kola.

  • Náhradní duše a sada na lepení
  • Cyklistický zámek na kolo
  • Pumpička
  • Nářadí pokrývající všechny prvky na kole
  • Utahovací pásky

Aby se pro Vás cykloturistika stala opravdu bezpečnou, neopomínejte na patřičné osvětlení a dostatek reflexních prvků, když to bude zapotřebí. A pokud by se přece jenom něco přihodilo, mějte u sebe i dostatečně vybavenou lékárničku.

Myslete na to, že každá přibalená zbytečnost navíc zvyšuje celkovou váhu jízdního kola a může Vás omezovat při cestování. Cykloturistika se díky několika absolvovaným výletům stane možná i Vaší životní cestou plnou nevšedních zážitků.

Publikováno: 12. 07. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: karelcapek

Tagy: cyklistika | cykloturistika | dovolená na kole | vybavení na kolo