Cestovní zavazadlo je základ pro pohodlné cestování

Chystáte se na dovolenou v zahraničí? Potom budete potřebovat nejenom cestovní pojištění, ale také cestovní zavazadlo, do kterého si pohodlně sbalíte všechny věci. Nejoblíbenější volbou v rámci dálkového cestování je určitě cestovní kufr. Ten může nabývat nejrůznějších podob. S jeho výběrem Vám nyní pomůžeme.

  • Zaměřte se na velikost kufru.
  • Zvolte správný výrobní materiál.
  • Přihlížejte k nejmenším detailům.

Cestovní zavazadlo a jeho velikost

Odpíchnout se můžete od toho, kolik věcí potřebujete do kufru dát. Jak dlouhá bude Vaše dovolená a kdo všechno se bude balit s Vámi. Cestovní zavazadlo může samozřejmě nabývat několika odlišných velikostí, jejichž průměrné hodnoty Vám prozradíme v tabulce níže.

Provedení cestovního kufruPřibližná velikost
Malý kufrRozměry jsou cca 50x35x20 cm
Střední kufrVelikost je asi 60x40x25 cm
Velký kufrPřibližné rozměry jsou 75x45x30 cm
Jaké jsou běžné velikosti cestovních kufrů?

Konkrétní cestovní zavazadlo se bude pochopitelně lišit i svou hmotností. Ta se podle Vaší volby bude pohybovat od 10 kg do 25 kg.

Výrobní materiál cestovního kufru

Z pohledu zpracování cestovního zavazadla můžete volit mezi dvěma hlavními typy materiálů. Jednu kategorii představují textilní kufry. Ty mají více kapes, nižší hmotnost a umožňují zvětšení objemu. Na druhou stranu je snadno ušpiníte. Jejich konkurentem jsou skořepinové kufry, kde jednoznačně vede bytelnost, voděodolnost, nepromokavost a uzamykatelnost. Jestliže chcete vsadit na reprezentativní vzhled, osloví Vás kožené kufry, které jsou však náročnější na údržbu a jsou daleko náchylnější k poškození.

Cestovní zavazadlo a ty nejmenší detaily

Pokud sháníte cestovní zavazadlo šité na míru, přihlížejte i ke všem drobnostem. Jsou to například kolečka. Někdo dá přednost dvěma kolečkům, jiný bude žádat kolečka čtyři. Dále můžete narazit na vyztužené dno, vestavěná ramínka, vnější gumové těsnění, popruhy, přídavné zipy, TSA zámek nebo polstrované kapsy. Možností je více než dost. Proto si dobře ujasněte, co vlastně od cestovního zavazadla očekáváte. Výjimkou pochopitelně není ani výsledný design, který je důležitý především pro ženské pokolení.