Cestovní třídy – Při cestování letadlem máte na výběr

Letecká dovolená představuje asi ten nejrychlejší a mnohdy jediný způsob přepravy do exotických destinací. Koupíte letenku, nastoupíte do letadla a za pár hodin se ocitáte v ráji. Ještě, než začnete plánovat takovou cestu a kupovat palubní lístky, měli byste si rozmyslet, jaké cestovní třídy jsou pro Vás ideální. Každý má samozřejmě trochu jiné nároky a odlišné finanční možnosti. Proto se vyplatí vědět, jaké třídy jsou Vám vůbec k dispozici.

  • Ekonomická třída
  • Obchodní třída
  • První třída

Ekonomická třída má dvě verze

Mezi nejlevnější cestovní třídy patří bezpochyby ta ekonomická označovaná anglickým výrazem Economy. Naprostý základ, u něhož se v rámci dlouhých letů můžete setkat i s občerstvením zdarma. Jestliže toužíte po lepším stravování, chcete sedět v oddělené části od zbytku letadla a rádi byste více místa pro nohy, připlaťte si za propracovanější ekonomickou třídu. Ta nese označení Economy Premium.

Cestovní třídy a jejich dělení

Pojďme ale v žebříčku cestovních tříd stoupat stále výše. V tomto směru Vám budou nápomocny níže uvedené otázky a odpovědi. Právě prostřednictvím nich se dozvíte něco více o dalším dělení.

Jak je běžně označována obchodní třída?

Ta má anglický název Business Class.

Co přináší obchodní třída navíc?

Jsou to především vstupy do letištních salonků, prostornější sedadla, občerstvení a nápoje během letu zdarma, prioritní naložení zavazadel a také jeho následné vyložení.

O kolik dražší je Business Class oproti třídě Economy?

Záleží na konkrétním letu, ale cenové náklady mohou být až čtyřnásobné.

Mezi jaké cestovní třídy patří First Class?

Jde o první třídu přinášející největší luxus. V letadle jste usazeni do vlastní kóje, kde se můžete i vyspat, nechybí Vám multimediální zařízení, nadstandardní servis, vynikající gastronomie a mnohé další.

Kolik stojí první třída?

V závislosti na daném letu může začínat na dvojnásobku ceny Business Class. Náklady jsou hodně ovlivněny také samotnou leteckou společností a servisem, který je v rámci její první třídy nabízen.