Cestovní pojištění na cestách rozhodně nepodceňujte

Cestovní pojištění k cestování neodmyslitelně patří. A pokud si myslíte, že ne, jste na omylu. Týká se to především zahraničních cest a dovolených. Právě léčebné výlohy hrazené v jiném státu vychází bez adekvátního pojištění na spoustu peněz. Bavíme se o částkách v řádu desítek až stovek tisíc korun.

Cestovní pojištění se vším všudy

Tento typ pojištění Vás na cestách chrání právě před hrazením léčebných výloh z vlastní kapsy. Zároveň je příslibem asistenčních služeb. Ty se mohou na dovolené v zahraničí také hodit. Cestovní pojištění pokrývá řadu věcí.

  • Nákup léků
  • Hospitalizace v nemocnici
  • Náklady na operace, převozy pacienta
  • Doprava ostatků do České republiky

Cestovní pojištění uzavírejte vždy ode dne, který už budete trávit za hranicemi České republiky. I kdyby to bylo jen na několik minut. Náhoda chodí stále kolem a může se stát cokoliv.

Cestování za sportovními aktivitami

Jestliže vyrážíte k vodě za vodními sporty nebo naopak v zimě za lyžování, zbystřete při uzavírání cestovního pojištění. Některé pohybové aktivity nejsou součástí základní nabídky, takže se vyplatí připlatit si za konkrétní činnosti. To si dobře pohlídejte.

Cestovní pojištění může být krátkodobé v rámci konkrétní dovolené. Popřípadě zvolíte dlouhodobou celoroční variantu. Ta se vyplatí hlavně u těch, kdo často cestují do zahraničí a nechtějí myslet na uzavření vhodného pojištění.

Cestovní pojištění a jeho asistenční služby

Asistenční služby Vám při zahraniční, ale i tuzemské dovolené nabídnou nepřetržitý servis vybrané pojišťovny. V závislosti na volbě balíčku asistenčních služeb můžete získat například odtah vozidla do určité vzdálenosti, zajištění náhradního ubytování, půjčení vozu, překladatele nebo zprostředkování finanční hotovosti.

Toto pojištění je nabízeno za velice přijatelný denní poplatek, takže se rozhodně vyplatí investovat alespoň do jeho základní verze. Ani příplatky za lepší asistenční služby nejsou ničím příliš nákladným. Při volbě pojištění si vždy pohlídejte velikost finančních limitů týkajících se konkrétní situace. Jeho součástí může být pojištění zavazadel, stornopoplatků u letenek a podobně.

Publikováno: 26. 07. 2020

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: cestování | cestovní pojištění | pojištění | pojištění na cesty