Cestovní nevolnost může při cestování potkat kohokoliv

Cestovní nevolnost jinak označovaná, jako mořská nemoc. Ta sice nemusí úplně souviset pouze s mořem, protože se týká i auta nebo vlaku, dokáže však značně znepříjemnit jakoukoliv dovolenou. Jestliže milujete cestování, ale bývá Vám při přepravě špatně, vyzkoušejte několik ověřených triků.

Vše začíná Kinedrylem

Zkušení cestovatelští matadoři jistě vědí. Kinedryl je asi nejznámějším lékem na nevolnost, který je součástí mnohých cestovatelských výbav. Na trhu pochopitelně existuje i řada náhrad, včetně těch alternativních, jakými jsou homeopatika.

Pokud za každou cenu nechcete užívat léky před plánovanou cestou, zkuste se kinetózy, jak je ostatně cestovní nemoc označována zbavit jiným způsobem. Mezi „babské“ rady patří tyto.

  • Pití zázvorového odvaru
  • Žvýkačka – dokonce existuje produkt Travel Gum
  • Žvýkání zázvoru nebo zázvorové sušenky

Cestovní nevolnost lze zmírnit různými způsoby

Jestliže se chcete vyhnout poruchám rovnováhy, nepříjemným bolestem hlavy a žaludečním obtížím, které jsou spojeny s kinetózou, přinášíme i řadu dalších tipů. Cestovní nevolnost lze v každém dopravním prostředku zmírnit jinak.

Například ve vlaku si sedejte vždy po směru jízdy, sedněte si zhruba doprostřed vagónu a dál od okna. Při cestování automobilem jste svými vlastními pány, takže se snažte dělat častější přestávky. Cestovní nevolnost na moři je trochu zákeřnější, protože tam se před houpavými pohyby jenom stěží schováte. V ideálním případě se přemístěte do středu lodi.

Když se Vaším dopravním prostředkem na dovolenou stane autobus, rozhodně si rezervujte místo blíže k řidiči. I kvůli tomu, kdybyste potřebovali zastavit. V letadle pak využívejte míst situovaných mezi křídly letadla. Při letu do exotické destinace Vás může potkat nejenom cestovní nevolnost, ale také další obtíž v podobě nepříjemného tlaku v uších. Ten lze minimalizovat jak zmiňovanou žvýkačkou, tak cucáním bonbónu.

Jestliže trpíte výše uvedenými obtížemi, které Vám bohužel občas komplikují cestování, rozhodně se před cestou vyvarujte konzumaci alkoholu. Zároveň u sebe mějte pytlík na zvracení. Ten může přijít v tom nejhorším scénáři jistě vhod.

Publikováno: 27. 07. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: karelcapek

Tagy: cestovní nevolnost | kinedryl | kinetóza | nevolnost