Cestování letadlem popsané od A až do Z

Cestování letadlem rozhodně nabývá na síle. Jde přece jenom o nejrychlejší způsob přepravy z místa na místo v rámci celého světa. Pokud se chystáte na svůj první nákup letenky, jistě se Vám bude hodit tento stručný manuál o tom, jak to vlastně chodí na letišti a co všechno je třeba zařídit.

Začněte nákupem letenky

První, co musíte provést proto, abyste si užili cestování letadlem bude nákup letenky. V ideálním případě skrze online prodejce nebo přímo na stránkách letecké společnosti. V tomto směru si pohlídejte, kolik zavazadel letenka zahrnuje, jaké jsou jejich velikosti a hmotnost.

Cestování letadlem musí začít včas

V den odletu vyrazte na letiště s dostatečným předstihem, abyste stihli vyřídit vše potřebné a měli časovou rezervu. Ideálně to bývá asi dvě až tři hodiny před odletem. V hale si na odletových tabulích najděte svůj let a číslo terminálu. Poté se vydejte k odbavení. Tomu se říká Check-in. Mnozí dopravci jej umožňují provést online přímo z domu.

Cestování letadlem po všem výše uvedeném ještě rozhodně nezačíná. Čeká Vás totiž pasová kontrola a bezpečnostní kontrola. Po vpuštění do příslušeného prostoru si na dalších odletových tabulích najděte číslo odletové brány pro Váš let. Po poslední letenkové a pasové kontrole budete vpuštěni do letadla.

Pozor na to, s čím cestujete

Pokud si nechcete znepříjemnit levné cestování letadlem a všechny doposud popisované fáze na letišti, vyhněte se přepravě nebezpečných a vybraných předmětů.

  • Žádné zbraně a hořlaviny.
  • Nesmíte mít u sebe ostré předměty, nůžky a podobně.
  • Kapaliny musí být přepravovány v odpovídajícím množství.
  • Powerbanky patří do osobního zavazadla, nikoliv odbavovaného.

Podobných pravidel existuje pochopitelně více a je třeba se jich držet, protože teprve poté proběhne Vámi plánované cestování letadlem bez jakýchkoliv komplikací. Stejný proces popisovaný výše budete pochopitelně absolvovat i na zahraničních letištích, až se budete vracet do Česka. To už by Vás však nemělo nic zaskočit.

Publikováno: 25. 05. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: karelcapek

Tagy: cestování letadlem | Check-in | letenky | letiště