Azory dovolená: Tajemství Atlantiku čekají!

Azory Dovolená

Kdy na Azory

Azorské ostrovy se dají navštívit celoročně, ale nejlepší doba pro dovolenou je od května do října. V těchto měsících si užijete nejstabilnější počasí s teplotami vzduchu mezi 22 a 28 °C a příjemně teplou vodou v oceánu. Pokud toužíte po pozorování velryb, je ideální doba od dubna do října. Naopak milovníci turistiky a poznávání přírody ocení jarní měsíce, kdy je krajina zelená a plná květů. V zimě je na Azorech chladněji a deštivěji, ale i tak si zde užijete klidnější atmosféru a nižší ceny.

Počasí na Azorech

Azorské ostrovy se pyšní příjemným, subtropickým podnebím s mírnými teplotami po celý rok. Díky Golfskému proudu zde nejsou žádné extrémní výkyvy teplot. V létě se teploty pohybují mezi 24-28 °C, zatímco v zimě neklesají pod 15 °C. Teplota vody se drží okolo 20 °C i v zimních měsících. Počasí je ovlivněno Atlantským oceánem, proto je třeba počítat s proměnlivými podmínkami a občasnými srážkami. Nejsušší měsíce jsou červenec a srpen, naopak nejvíce srážek spadne v zimě. I přes občasný déšť si na Azorech užijete dostatek slunečního svitu po celý rok.

Nejkrásnější ostrovy

Česká republika sice nemá mořské pobřeží, ale pyšní se spoustou malebných ostrovů rozesetých po řekách a jezerech. Mezi nejkrásnější patří například ostrov Kampa v Praze, který je protkán romantickými uličkami a nabízí nádherné výhledy na Karlův most. Dalším klenotem je Svatojánský ostrov na Vltavě poblíž Slapské přehrady, kde se nachází zřícenina hradu a panenská příroda. Milovníci klidu ocení ostrov Lesů na Máchově jezeře, který je ideálním místem pro relaxaci a koupání. A nesmíme zapomenout ani na romantický ostrov uprostřed rybníka Svět v Třeboni, kde se tyčí pohádkový zámek. Tyto a mnohé další ostrovy lákají k prozkoumání a slibují nezapomenutelné zážitky.

Tipy na výlety

Prozkoumejte krásy České republiky a užijte si nezapomenutelné výlety! Vydejte se na Moravu a objevte kouzlo Lednicko-valtického areálu s jeho pohádkovými zámky a rozlehlými vinicemi. Milovníci historie si zamilují prohlídku hradu Karlštejn, který ukrývá korunovační klenoty českých králů. Pokud toužíte po aktivní dovolené, vydejte se do Krkonoš a projděte se po hřebenech hor s dechberoucími výhledy. Pro rodiny s dětmi je ideální výlet do Zoo Praha, která se pyšní jednou z nejrozmanitějších sbírek zvířat v Evropě. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv cíl, Česká republika vás okouzlí svou krásou a bohatou historií.

Ubytování na Azorech

Azorské ostrovy nabízejí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Od luxusních hotelů s výhledem na oceán po útulné penziony v malebných vesničkách, na Azorech si vybere každý. Oblíbenou volbou jsou apartmány a domy k pronájmu, které poskytují soukromí a flexibilitu. Pokud hledáte autentický zážitek, zkuste ubytování v turistické ubytovně nebo na farmě. Ceny ubytování se liší v závislosti na lokalitě, sezóně a typu ubytování. Obecně platí, že ubytování na ostrovech São Miguel a Terceira je dražší než na ostatních ostrovech.

Ceny a rozpočet

Vytvořit si realistický rozpočet je klíčové pro hladký průběh dovolené. Ceny v České republice se liší dle lokality a sezóny. Ubytování se pohybuje od cenově dostupných kempů a penzionů po luxusní hotely. Stravování v restauracích může být překvapivě dostupné, zvláště mimo turistické oblasti. Vstupy do památek a atrakcí se liší, ale existují zvýhodněné vstupenky a karty pro rodiny s dětmi. Doprava, ať už autem, vlakem nebo autobusem, je relativně dostupná. Nezapomeňte na kapesné na suvenýry a drobné radosti. S trochou plánování si užijete dovolenou bez zbytečných starostí s financemi.

Doprava na Azory

Na Azorské ostrovy se nejlépe dostanete letecky. Přímé lety z Prahy bohužel neexistují, ale existuje několik pohodlných možností s přestupem, například v Lisabonu nebo v některém z dalších evropských měst. Z Lisabonu létá na Azory několik leteckých společností, včetně TAP Portugal a Azores Airlines. Let z Lisabonu na největší ostrov São Miguel trvá přibližně 2,5 hodiny.

Další možností, jak se dostat na Azory, je lodní doprava. Z Lisabonu vyplouvají pravidelné trajekty, cesta ale trvá zhruba 2 dny. Lodní doprava je sice levnější variantou, ale pro většinu cestovatelů je letecká doprava z důvodu časové úspory praktičtější.

Praktické informace

Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období, proto si před návštěvou zkontrolujte aktuální informace na webových stránkách. Vstupné se platí a je možné ho zakoupit online nebo na místě. Děti do 6 let mají vstup zdarma. V areálu je k dispozici restaurace s nabídkou teplých i studených jídel a nápojů. Pro návštěvníky s omezenou mobilitou je zajištěn bezbariérový přístup. Fotografování a filmování pro nekomerční účely je povoleno. Psi na vodítku jsou vítáni.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: azory dovolená | informace o dovolené na azorách