Antalya Turecko Dovolená: Slunečný ráj čeká!

Turecko Antalya Dovolená

Počasí v Antalyi

Ant

Pláže Antalye

Antalya, perla Turecké riviéry, láká na sluncem zalité pláže s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Mezi nejoblíbenější patří Konyaaltı Beach, která se táhne v délce 7 km a nabízí širokou škálu vodních sportů a restaurací. Lara Beach, známá svými luxusními resorty, je ideální pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře. Pro milovníky klidu a samoty je tu Topçam Beach, obklopená borovicovým lesem. Nezapomeňte také navštívit Kleopatřinu pláž, kde se podle legendy koupala sama egyptská královna. Ať už hledáte rušné centrum dění nebo oázu klidu, pláže Antalye splní všechna vaše očekávání.

Památky Antalye

Antalya, perla turecké riviéry, se pyšní nejen nádhernými plážemi, ale i bohatou historií a kulturou. Mezi nejvýznamnější památky patří bezesporu Hadriánova brána, impozantní mramorový vítězný oblouk z roku 130 n. l., postavený na počest římského císaře Hadriána. Za návštěvu stojí také Yivli Minare, symbol Antalye, štíhlý fluted minaret z 13. století, který je součástí mešity postavené seldžuckým sultánem. Pro milovníky historie je pak nutností procházka starým městem Kaleiçi s jeho úzkými uličkami lemovanými obchůdky a restauracemi a s krásnými ukázkami osmanské architektury. Za zmínku stojí také archeologické muzeum s bohatou sbírkou artefaktů z antických dob. Antalya zkrátka nabízí pro každého něco a nadchne milovníky historie i kultury.

Aktivity v Antalyi

Antalya je sluncem zalitý ráj na pobřeží Turecka, který nabízí mnohem víc než jen nádherné pláže. Milovníci historie se mohou ponořit do minulosti v archeologickém muzeu Antalye s artefakty z římské a osmanské éry nebo se projít uličkami starého města Kaleiçi s jeho historickými domy a Hadriánovou bránou. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je tu možnost raftingu na divoké řece Köprüçay nebo paraglidingu s výhledem na tyrkysové moře. Rodiny s dětmi si užijí den plný zábavy v aquaparku Aqualand Antalya s tobogány a bazény. Antalya je také skvělým místem k nákupům. Místní trhy lákají na koření, textilie a ručně vyráběné suvenýry. Večer ožijí restaurace a bary nabízející tradiční tureckou kuchyni a živou hudbu.

Jídlo a pití v Antalyi

Antalya je rájem pro milovníky dobrého jídla a pití. Turecká kuchyně je proslulá svými lahodnými kebaby, meze, pidemi a spoustou čerstvé zeleniny a ovoce. Ochutnejte tradiční pokrmy jako köfte (masové kuličky), lahmacun (turecká pizza) nebo pide s různými náplněmi. Nezapomeňte ani na sladkou tečku v podobě baklavy, lokumu nebo kadyifu. Z nápojů si dopřejte silnou tureckou kávu, osvěžující čaj nebo ayran – jogurtový nápoj. V Antalyi najdete nespočet restaurací, kaváren a pouličních stánků, kde si pochutnáte na místních specialitách za rozumné ceny.

Hotely v Antalyi

Ant

Doprava v Antalyi

Antalya nabízí širokou škálu možností dopravy. Po městě se snadno pohybujete moderními tramvajemi a autobusy. Pro kratší vzdálenosti jsou ideální sdílené taxi, tzv. dolmuş, které jezdí po stanovených trasách. Pokud preferujete individuální dopravu, můžete využít služeb taxislužeb nebo si pronajmout auto. Prozkoumat okolí Antalye a okolní letoviska můžete také místními autobusy. Pro milovníky vodních sportů jsou k dispozici lodní výlety a trajekty. Ať už zvolíte jakýkoli způsob dopravy, Antalya vám poskytne pohodlné a dostupné možnosti, jak prozkoumat vše, co toto krásné město a jeho okolí nabízí.

Tipy na výlety z Antalye

Ant

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: karelcapek

Tagy: turecko antalya dovolená | informace o dovolené v antalyi v turecku