Siri česky: Konečně dorazila?

Siri Cesky

Siri v češtině: Kdy dorazí?

Asistentka Siri od Applu je super vychytávka, ale co my Češi? Kdy si s ní budeme moct popovídat v naší mateřštině? Apple zatím oficiální datum vydání Siri v češtině neoznámil. Existuje spousta spekulací a fám, ale nic konkrétního. Někteří experti na technologie odhadují, že by se tak mohlo stát během příštích let, ale s jistotou to říct nemůže nikdo. Apple si drží své plány dost pod pokličkou. Do té doby nám nezbývá než si užívat Siri v angličtině nebo jiném podporovaném jazyce.

Podpora jazyků u Siri

Siri, hlasová asistentka od Applu, se neustále vyvíjí a s každou aktualizací přibývají nové funkce a podporované jazyky. I když čeština zatím není na seznamu podporovaných jazyků, Siri zvládá komunikovat v mnoha dalších. Mezi nimi najdeme angličtinu, němčinu, francouzštinu, španělštinu, italštinu, japonštinu, korejštinu a mnoho dalších. Apple se snaží Siri zpřístupnit co nejširšímu publiku a neustále pracuje na přidávání dalších jazyků. Prozatím bohužel neexistuje oficiální informace o tom, kdy a zda vůbec bude čeština do Siri přidána.

Funkce Siri v jiných jazycích

Siri, hlasová asistentka od Applu, bohužel zatím plně nepodporuje češtinu. I když se v posledních letech Apple zaměřil na rozšíření jazykové podpory Siri, čeština stále chybí v seznamu podporovaných jazyků. To znamená, že s ní nemůžete komunikovat v češtině, zadávat jí pokyny ani od ní dostávat odpovědi v našem rodném jazyce.

Pro používání Siri je nutné zvolit jiný podporovaný jazyk, jako je angličtina, němčina nebo francouzština. Apple oficiálně neoznámil, zda a kdy bude čeština pro Siri dostupná.

Alternativy k Siri v češtině

Hledáte alternativu k Siri, která by vám rozuměla i v češtině? Bohužel, Siri zatím plnohodnotnou podporu češtiny nenabízí. Existuje ale několik možností, jak si s telefonem popovídat i bez znalosti angličtiny. Google Assistant je silným konkurentem, který češtinu ovládá na výbornou. Dokáže odpovídat na otázky, plánovat schůzky, a dokonce i ovládat chytrou domácnost. Další možností je český hlasový asistent Seznam.cz, který se neustále zlepšuje a nabízí integraci s dalšími službami Seznamu. Ať už zvolíte jakoukoli alternativu, nezapomeňte, že vývoj hlasových asistentů jde neustále kupředu a brzy se můžeme dočkat i plnohodnotné podpory češtiny od Siri.

Budoucnost hlasových asistentů

Hlasoví asistenti jako Siri, Alexa nebo Google Assistant se stávají běžnou součástí našich životů. Ovládají naše chytré domácnosti, pouští hudbu a odpovídají na naše otázky. Jaká je ale jejich budoucnost? Očekává se, že hlasoví asistenti budou chytřejší a budou schopni vést přirozenější konverzace. Díky umělé inteligenci se budou učit naše preference a zvyky a budou nám moci poskytovat personalizovanější služby. Hlasové ovládání se stane intuitivnějším a rozšíří se i do oblastí jako je zdravotnictví, vzdělávání nebo automobilový průmysl. Budoucnost hlasových asistentů je plná možností a slibuje nám usnadnit a zpříjemnit každodenní život.

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: siri cesky | informace o asistentce siri v češtině