Kdy dorazí iOS 17? Datum vydání a novinky systému od Apple

Ios 17 Datum Vydani

iOS 17: Kdy dorazí?

Apple tradičně vydává nové verze iOS na podzim, obvykle v září, po představení nejnovějších iPhonů. Očekáváme tedy, že iOS 17 bude oficiálně dostupný pro všechny uživatele v průběhu září 2023. Přesné datum se dozvíme pravděpodobně na Apple Keynote, kde se dozvíme i o nových iPhonech 15. Pokud se ale nemůžete dočkat, můžete si vyzkoušet beta verzi iOS 17, která je dostupná pro vývojáře a veřejnost. Mějte ale na paměti, že beta verze mohou obsahovat chyby a nedoporučují se pro každodenní používání.

Očekávané novinky a funkce

Svět technologií se nezastaví a my se můžeme těšit na řadu novinek. Na trh míří telefony s vylepšenými fotoaparáty, delší výdrží baterie a rychlejším nabíjením. Očekává se také nástup skládacích telefonů s odolnějšími displeji. V oblasti softwaru se mluví o rozšíření umělé inteligence, která usnadní a zefektivní používání aplikací. Herní nadšenci se můžou těšit na výkonnější herní konzole a virtuální realitu s realističtějším zážitkem.

Kompatibilní zařízení s iOS 17

S příchodem nového operačního systému iOS 17 se mnoho uživatelů zařízení Apple ptá, zda bude jejich iPhone či iPad kompatibilní s touto aktualizací. Dobrou zprávou je, že Apple zachovává poměrně širokou kompatibilitu. iOS 17 si budete moci užít na telefonech iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR a na všech novějších modelech. Pokud jde o tablety iPad, aktualizace se dočkají iPad Pro (2. generace) a novější, iPad Air (3. generace) a novější, iPad (6. generace) a novější a iPad mini (5. generace) a novější. Pokud tedy nevlastníte zařízení starší několika let, s největší pravděpodobností se aktualizace iOS 17 dočkáte.

Jak se připravit na aktualizaci

Před aktualizací softwaru nebo operačního systému je vždycky lepší se připravit, aby všechno proběhlo hladce. Nejdřív si zálohujte svá data. Nikdy nevíte, co se může stát, a je lepší být připraven. Ujistěte se, že máte dostatek volného místa na disku. Aktualizace často vyžadují dost prostoru pro stažení a instalaci. Zkontrolujte si také, jestli máte stabilní připojení k internetu, ať se aktualizace nepřeruší v půlce. A nakonec, proč si nepřečíst poznámky k vydání aktualizace? Dozvíte se o novinkách a případných známých problémech.

Beta verze a testování

Beta verze představuje důležitou fázi vývoje softwaru, která umožňuje otestovat produkt v reálném prostředí s reálnými uživateli. Zapojení uživatelů do testování beta verze je klíčové pro odhalení chyb, nedostatků a získání zpětné vazby. Existují dva hlavní typy beta testování: otevřená beta verze, která je dostupná široké veřejnosti, a uzavřená beta verze, která je omezena na vybranou skupinu testerů.

Zpětná vazba od beta testerů je pro vývojáře neocenitelná. Pomáhá identifikovat oblasti, které vyžadují vylepšení, opravit chyby a optimalizovat výkon. Účastí na beta testování tak uživatelé aktivně přispívají k vývoji kvalitnějšího a stabilnějšího softwaru.

Oficiální datum vydání iOS 17

Apple zatím oficiálně neoznámilo datum vydání iOS 17. Nicméně, na základě zavedených vzorců z minulých let, můžeme očekávat, že iOS 17 bude oficiálně vydán někdy v září 2023. Apple typicky vydává nové verze iOS krátce po své zářijové akci, kde představuje nové iPhony. Po oznámení data vydání bude iOS 17 k dispozici ke stažení pro všechny kompatibilní iPhony. Mezi ty patří iPhone XS a novější modely.

První dojmy a recenze

Po prvním týdnu od uvedení na trh se na internetu objevují první dojmy a recenze. Uživatelé si pochvalují elegantní design a intuitivní ovládání. Fotoaparát je podle nich špičkový a pořizuje úžasné snímky i za zhoršených světelných podmínek. Výdrž baterie je také velmi dobrá a telefon bez problémů zvládne celý den i při náročnějším používání.

Někteří uživatelé ale kritizují vyšší cenu a absenci slotu na paměťovou kartu. Celkově jsou ale první dojmy velmi pozitivní a zdá se, že se jedná o povedený telefon, který má potenciál stát se hitem.

Tipy a triky pro iOS 17

S příchodem iOS 17 přichází i řada nových funkcí a vylepšení. Abyste z vašeho iPhonu dostali maximum, máme pro vás pár tipů a triků. Využijte personalizované plakáty kontaktů pro originální vzhled vašich příchozích hovorů. Experimentujte s widgety na zamykací obrazovce a mějte důležité informace vždy na očích. Vytvořte si vlastní nálepky z obrázků a oživte tak své konverzace ve Zprávách. Sdílejte hesla a přístupové klíče s rodinou a blízkými díky nové funkci sdílení klíčů v aplikaci Keychain. Prozkoumejte vylepšení v aplikaci Mapy, jako je offline navigace a 3D zobrazení měst. Nezapomeňte si také nastavit režim Soustředění, který vám pomůže minimalizovat rozptylování a zlepšit vaši produktivitu.

Problémy a řešení iOS 17

S příchodem iOS 17 se mnozí uživatelé setkali s nečekanými problémy. Mezi nejčastější patří rychlé vybíjení baterie, nefunkční Bluetooth připojení a občasné pády aplikací. Naštěstí existuje několik řešení, která můžete vyzkoušet. Zkontrolujte si aktualizace aplikací, restartujte zařízení nebo zkuste obnovit tovární nastavení. Pokud potíže přetrvávají, obraťte se na Apple podporu.

iOS 17: Shrnutí a závěr

iOS 17 možná nepřináší tak zásadní změny jako některé předchozí verze, ale i tak nabízí řadu novinek a vylepšení, které potěší nejednoho uživatele iPhonu. Mezi nejvýraznější novinky patří přepracovaná aplikace Telefon s personalizovanými kontaktními kartami a živým přepisem hlasové schránky, interaktivní widgety, které umožňují ovládat chytrou domácnost přímo z plochy, a vylepšená aplikace Zprávy s rychlejšími reakcemi a možností sdílet polohu v reálném čase.

Apple se v iOS 17 zaměřil především na vylepšení stávajících funkcí a na detaily, které zpříjemní každodenní používání iPhonu. Ať už jde o automatické mazání ověřovacích kódů z SMS zpráv, sdílení hesel a klíčů s rodinou a přáteli, nebo o nový režim StandBy, který promění iPhone v chytrý displej, iOS 17 dokazuje, že Apple stále hledá způsoby, jak svůj operační systém posouvat kupředu.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: ios 17 datum vydani | datum vydání ios 17