Dubaj 2023: Nezapomenutelná dovolená v Emirátech

Dovolená Dubai 2023

Doprava do Dubaje

Dubaj, město snů a luxusu, láká k návštěvě turisty z celého světa. Ať už se sem chystáte za nákupy, odpočinkem na pláži nebo poznáváním arabské kultury, doprava do Dubaje je snadná a dostupná. Z České republiky se do Dubaje nejrychleji dostanete letecky. Přímé lety z Prahy provozuje několik leteckých společností, a cesta trvá přibližně 6 hodin. Letenky se dají sehnat za příznivé ceny, obzvláště při rezervaci s dostatečným předstihem.

Víza a formality

Pro cestu do České republiky budete možná potřebovat vízum, záleží na vaší státní příslušnosti. Občané Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska mohou do České republiky cestovat bez víza. Pokud nejste občanem jedné z těchto zemí, ověřte si prosím vízovou povinnost na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky nebo na nejbližší české ambasádě či konzulátu. Kromě platného cestovního dokladu a případného víza nezapomeňte na cestovní pojištění, které kryje náklady na lékařskou péči.

Ubytování v Dubaji

Dubaj nabízí ubytování pro každý vkus a rozpočet, od luxusních pětihvězdičkových hotelů s výhledem na Burj Khalifa po dostupnější apartmány a hostely. Mezi nejoblíbenější oblasti k ubytování patří Downtown Dubai s ikonickými památkami, Dubai Marina s rušným nočním životem a plážová oblast Jumeirah Beach Residence. Při výběru ubytování zvažte blízkost památek, dopravní dostupnost a samozřejmě svůj rozpočet. Ceny se liší v závislosti na lokalitě, kategorii ubytování a ročním období. Rezervaci ubytování je vhodné provést s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně.

Dubajské památky

Dubaj je město plné ikonických staveb a památek, které berou dech. Burdž Chalífa, nejvyšší budova světa, nabízí neuvěřitelné výhledy na město a Perský záliv. Pro milovníky architektury je tu Burdž al-Arab, luxusní hotel ve tvaru plachetnice, a Jumeirah Emirates Towers, dvojice elegantních mrakodrapů. Historickou stránku Dubaje poznáte v Bastakiji, staré čtvrti s úzkými uličkami a větrnými věžemi. Pro milovníky umění je tu Dubai Opera, architektonický skvost hostící světová představení. Fontána Dubaj, nacházející se u úpatí Burdž Chalífy, uchvátí magickou vodní show synchronizovanou s hudbou.

Pláže a vodní sporty

Pobřeží láká svými plážemi, ať už s jemným pískem nebo oblázky. Najdete tu rušná letoviska s bohatým nočním životem i odlehlé zátoky pro klidnou relaxaci. Aktivní jedinci ocení širokou nabídku vodních sportů. Můžete si vyzkoušet windsurfing, kitesurfing, šnorchlování, potápění a mnoho dalšího. Pro milovníky plachetních lodí a jachet jsou tu k dispozici přístavy a maríny. Ať už toužíte po odpočinku na pláži, adrenalinových zážitcích nebo objevování podmořského světa, zde si přijdete na své.

Nákupy v Dubaji

Dubaj je rájem pro milovníky nakupování. Najdete zde luxusní butiky světových značek, ale i tradiční trhy s kořením, textilem a zlatem. Nezapomeňte smlouvat! Mezi nejznámější nákupní centra patří Dubai Mall, Mall of the Emirates a Ibn Battuta Mall. Pokud hledáte něco autentičtějšího, vydejte se na Zlatý trh (Gold Souk) nebo Trh s kořením (Spice Souk).

Dubajská kuchyně

Dubajská kuchyně je směsicí chutí a vůní z celého světa, odkud do Dubaje proudí lidé za obchodem i zábavou. Tradiční arabská kuchyně se zde mísí s vlivy indickými, perskými a africkými, a vytváří tak jedinečný kulinářský zážitek. Mezi typická jídla patří například hummus, falafel, shawarma nebo biryani. V Dubaji najdete restaurace všech cenových kategorií, od pouličních stánků s rychlým občerstvením až po luxusní podniky s michelinskými hvězdami. Ať už máte chuť na cokoli, v Dubaji si určitě přijdete na své.

Bezpečnost v Dubaji

Dubaj je proslulý svou nízkou kriminalitou a je považován za jedno z nejbezpečnějších měst na světě. Přísné zákony a efektivní policejní složky přispívají k pocitu bezpečí jak mezi místními obyvateli, tak i turisty. Nízké statistiky pouliční kriminality znamenají, že se zde budete cítit bezpečně i v noci. Je však důležité si uvědomit, že i v Dubaji je třeba dbát na základní bezpečnostní opatření. Nenechávejte cennosti bez dozoru, dbejte na své okolí a dodržujte místní zákony a zvyky. V případě jakýchkoli problémů se neváhejte obrátit na policii, která je turistům velmi nápomocná.

Užitečné tipy na cestu

Ať už se chystáte kamkoli, pár tipů se vždycky hodí. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů a sjednat cestovní pojištění. Před cestou si prostudujte informace o destinaci, abyste věděli, co očekávat. Sbalte si jen to nejnutnější, ať se vám s kufrem dobře cestuje. Nezapomeňte na adaptér do zásuvky, pokud cestujete do země s jiným typem zásuvky. Během cestování dbejte na svou bezpečnost a nenechávejte své věci bez dozoru. Mějte u sebe vždy dostatek hotovosti v místní měně a kopie důležitých dokumentů. A hlavně, užijte si cestu!

Publikováno: 15. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: karelcapek

Tagy: dovolená dubai 2023 | cestování