Dark web v kapse: Jak na něj (bezpečně?) přes telefon?

Jak Se Dostat Na Dark Web Přes Telefon

Tor Browser pro Android/iOS

Tor Browser pro Android a iOS nabízí možnost anonymního a bezpečného procházení internetu i na mobilních zařízeních.

Aplikace chrání vaše soukromí tím, že šifruje vaši komunikaci a přesměrovává ji přes síť Tor, čímž ztěžuje sledování vaší online aktivity a polohy.

S Tor Browserem máte přístup k blokovaným webovým stránkám a online službám a zároveň chráníte svá data před zneužitím.

Aplikace je k dispozici zdarma a je kompatibilní s operačními systémy Android a iOS.

VPN pro mobilní zařízení

V dnešní době chytrých telefonů a tabletů trávíme na mobilních zařízeních čím dál více času a s ním i sdílíme čím dál více citlivých dat. Veřejné Wi-Fi sítě se staly běžnou součástí našich životů, ale představují také bezpečnostní riziko. VPN pro mobilní zařízení nabízí řešení.

VPN, neboli virtuální privátní síť, šifruje vaše internetové připojení a maskuje vaši IP adresu. To znamená, že vaše online aktivity jsou pro hackery, poskytovatele internetových služeb a další třetí strany neviditelné.

Mobilní VPN aplikace jsou dostupné pro Android i iOS a jejich použití je velmi snadné. Stačí si stáhnout aplikaci, vytvořit si účet a připojit se k serveru. Většina VPN služeb nabízí servery po celém světě, takže si můžete vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Používáním VPN na svém mobilním zařízení chráníte svá data před zvědavýma očima a užíváte si bezpečnější online prostředí.

DuckDuckGo: Anonymní vyhledávání

DuckDuckGo je internetový vyhledávač, který se zaměřuje na ochranu soukromí uživatelů. Na rozdíl od jiných vyhledávačů DuckDuckGo neshromažďuje ani neukládá žádné osobní údaje o svých uživatelích, jako jsou IP adresy nebo historie vyhledávání. To znamená, že vaše vyhledávání na DuckDuckGo není nikdy spojeno s vaší osobou a výsledky vyhledávání, které vidíte, nejsou nijak personalizované. DuckDuckGo také nepoužívá žádné sledovací cookies a všechny vaše dotazy jsou šifrovány, aby se zabránilo jejich odposlechu třetími stranami.

Kromě ochrany soukromí nabízí DuckDuckGo také řadu užitečných funkcí, jako je například možnost vyhledávat přímo na jiných webových stránkách, zobrazovat výsledky z více vyhledávačů najednou nebo používat klíčová slova pro filtrování výsledků.

Zabezpečené messengery (Signal/Session)

V dnešní době je soukromí online vzácné. Naštěstí existují aplikace, které vám ho pomohou chránit. Mezi nejbezpečnější patří Signal a Session, messengery s end-to-end šifrováním. To znamená, že vaše zprávy si nepřečte nikdo kromě vás a příjemce, ani provozovatel aplikace.

Signal je uživatelsky přívětivější a nabízí i volání a videohovory. Session je zaměřený na anonymitu a nevyžaduje telefonní číslo pro registraci. Oba messengery jsou zdarma a dostupné pro Android i iOS.

Pokud vám záleží na soukromí vašich konverzací, vyzkoušejte Signal nebo Session.

Operační systém Tails (pro pokročilé)

Tails je live operační systém zaměřený na ochranu soukromí a anonymity. Spouští se z DVD, USB flash disku nebo SD karty, nezávisle na hostitelském operačním systému. Veškerý provoz prochází sítí Tor, čímž ztěžuje sledování vaší polohy a online aktivity. Tails je předkonfigurován s řadou bezpečnostních nástrojů, včetně webového prohlížeče Tor Browser, e-mailového klienta Thunderbird s rozšířením Enigmail pro šifrování e-mailů a nástrojů pro šifrování disku a okamžitých zpráv.

Jelikož se jedná o live systém, po vypnutí počítače se žádná data neukládají. To z něj činí ideální volbu pro novináře, aktivisty a kohokoli, kdo potřebuje chránit svou identitu a komunikaci.

Používání Tails vyžaduje určitou úroveň technických znalostí.